Jak ważny jest wybór przeglądarki?

AKTUALNOŚCI, INTERNET

Postanowiliśmy podzielić się z wami ciekawymi spostrzeżeniami CEO Mozilli Johna Lilly odnośnie rynku przeglądarek internetowych. Możliwe ,że już zauważyliście mechanizm wyboru przeglądarki internetowej przy instalacji najnowszego systemu operacyjnego firmy Microsoft. Polega on na możliwości ustawienia domyślnej przeglądarki internetowe innej niż Windows Internet Explorer.

Oto jego artykuł z 22.02.2010, Kampania „Open to Choice” nadal trwa:

Nasze życie jest pełne wyborów. Gdzie zjeść? Co czytać? Z kim spędzić czas?

Nasze wybory określają jakość naszego życia i postrzeganie świata. Nad wieloma z tych wyborów naprawdę poważnie się zastanawiamy, ważąc konsekwencje, myśląc o ich następstwach i wybierając ostrożnie oraz z namysłem.

Dziwi więc to, że większość ludzi na świecie nigdy nie rozważało zainstalowania na swoim komputerze czy w telefonie komórkowym innej przeglądarki – że tak wielu ludzi na co dzień korzysta z przeglądarki domyślnie dostarczanej ze sprzętem.

Jest to poważny wybór, ponieważ przeglądarka internetowa – mając prawie doskonałą wiedzę o wszystkim, co robimy w sieci – stała się jednym z najważniejszych, wymagających obdarzenia zaufaniem użytkownika, elementów naszego nowoczesnego życia. Jest ona obiektywem, przez który patrzymy na wirtualny świat, i medium, za pomocą którego łączymy się, uczymy, dzielimy się i współpracujemy z innymi. Wybrana przez Ciebie przeglądarka jest odpowiedzialna za dostarczenie Ci narzędzi niezbędnych do zarządzania Twoim życiem w sieci oraz ochronę Twojej prywatności i bezpieczeństwo.

Cieszy nas, że pomogliśmy Komisji Europejskiej i Microsoftowi docenić wagę wolności wyboru. Zgodnie z przełomowym porozumieniem, w ciągu najbliższych tygodni i miesięcy mieszkańcy Europy, korzystający z systemu operacyjnego Windows przeznaczonego dla komputerów osobistych i używający domyślnej przeglądarki dostarczanej z tym systemem, ujrzą okno wyboru przeglądarki. Za pomocą tego okna będziesz mieć możliwość wyboru źródła oprogramowania, które, działając w Twoim imieniu, będzie pośredniczyć w Twoich poczynaniach w sieci i pomagać poznawać Twoje wyjątkowe potrzeby i pasje.

Jako międzynarodowa organizacja typu non-profit Mozilla zawsze wierzyła, że wolność w podejmowaniu trafnych wyborów powinna być najważniejszym elementem uczynienia Internetu i świata lepszym miejscem. Takie stanowisko prezentuje poprzez program Mozilla Firefox – darmową przeglądarkę internetową o otwartym kodzie źródłowym, którą wybrało i używa codziennie ponad 350 milionów ludzi na całym świecie. Wszystko, co robimy, opiera się na wartościach wyboru i samostanowieniu – Firefox także.

Wierzymy, że okno wyboru przeglądarki jest ważnym kamieniem milowym pomagającym wielu ludziom przejąć kontrolę nad swoimi poczynaniami w sieci, i mamy nadzieję, że rozmowy na temat poszerzenia i pogłębienia tego procesu będą owocne. Utworzyliśmy witrynę opentochoice.org służącą jako miejsce, w którym możesz porozmawiać o tym, co ten wybór oznacza dla Ciebie. Mamy nadzieję, że w tej dyskusji, jak i innych, zabierzesz głos.

Bez względu na to, czy zdecydujesz się pozostawić obecną przeglądarkę, czy nie, zachęcamy do poszerzenia wiedzy na temat swojej przeglądarki oraz wpływu, jaki ma ona na sposób postrzegania świata przez Ciebie, i dokonania wyboru.

Mitchell Baker, przewodnicząca fundacji Mozilla
John Lilly, dyrektor generalny Mozilli

Nie chcemy niczego sugerować, ale ta strona najlepiej wygląda pod ….. każdą przeglądarką 🙂

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry