Wikimania w Gdańsku od 9 do 11 lipca 2010

INTERNET, MEDIA

Kilkaset osób z całego świata przyjechało do Gdańska na Wikimanię 2010 – doroczny światowy zlot użytkowników, administratorów, programistów i osób uczestniczących w różnego rodzaju projektach wiki.

Impreza – po raz pierwszy goszcząca w Polsce – rozpoczęła się 9 lipca i potrwa trzy dni.

Głównym punktem programu będzie konferencja z udziałem przedstawicieli ponad 40 krajów. Uczestnicy spotkania będą mówić o różnorodnych projektach związanych z najpopularniejszą na świecie encyklopedią internetową. Tematem wystąpień i debat będą m.in. także kwestie związane z cenzurą treści w internecie.

Centralnym miejscem wszystkich imprez będzie Centralne Muzeum Morskie oraz gmach Filharmonii Bałtyckiej. Podczas spotkania Gdańsku zaplanowano m.in. pokaz filmu dokumentalnego o Wikipedii, w którym o jej historii opowiadać będzie jej inicjator Jimmy Wales oraz koncert z okazji dziesiątej rocznicy śmierci Władysława Szpilmana.

To już szósta edycja tej imprezy. W poprzednich latach Wikimania była organizowana we Frankfurcie nad Menem (2005), w Cambridge (2006), Taipei (2007), Aleksandrii (2008) i Buenos Aires (2009). Gdańsk wygrał konkurs na Wikimanię 2010 pokonując Oxford, Amsterdam, Montpellier, Stambuł i Kopenhagę.

Organizatorem tegorocznej Wikimanii jest Stowarzyszenie Wiki w Polsce oraz Wikimedia Foundation Inc., amerykańska organizacja utworzona w 2003 roku w celu wspierania rozwoju projektów opartych na idei wiki.

Szczegóły na temat spotkania można znaleźć na stronie: www.wikimania2010.pl.

PAP – Nauka w Polsce, Waldemar Pławski

agt/ kap/

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry