Koniec wojny o telewizor?

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, GADŻETY, TECHNOLOGIE

Sposobem nie jest podzielenie ekranu. To rozwiązanie jest już stosowane w telewizorach posiadających dwa tunery telewizyjne (PiP -Picture in Picture). Mankamentem rozwiązania jest to, że tylko jeden telewidź jest w pełni zadowolony, gdyż ogląda swój program z fonią. Drugi niestety nie będzie pocieszony, no chyba że akurat ogląda film niemy.

Sony postanowiło wykorzystać potencjał drzemiący w technologii i okularach 3D. Wyświetlany na ekranie telewizora obraz 3D wymaga podwojenia strumienia wizji i rozdzielenia go na prawe i lewe oko. Pomysłodawcy postanowili zrobić małą zamianę. Wystarczy w przypadku dwóch telewidzów zamienić lewe szkło jednego z oglądających z prawym szkłem drugiego. Obaj widzieliby inny obraz,  jeden klatki wyłącznie parzyste, a drugi wyłącznie nieparzyste. Teraz wystarczy serwować im naprzemienne klatki z ich własnym, odmiennym przekazem 2D, by widzieli coś innego na całej powierzchni wyświetlacza.

Firma przedstawiła dwa wnioski patentowe: jeden na urządzenie produkujące taki łączony sygnał i drugi na okulary migawkowe z filtrem wychwytujące poszczególne klatki. Co ciekawe każdy telewizor 3D nadaje się do obsługi tego rozwiązania. W przypadku odbiorników o większej czestotliwości, nic nie stałoby na przeszkodzie by wyświetlać większą liczbę osobnych obrazów. Dwa różne obrazy z jednego TV dzięki temu mogą być dostępne w każdym telewizorze 3D, zaś jeśli miałby większą częstotliwość, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby liczbę osobnych obrazów zwiększać. W połączeniu z osobnym dźwiękiem na słuchawkach odwieczna wojna o pilota zakończyłaby się na dobre. Co o tym sądzicie?

  • Michał

    Wow! Super sprawa – technologia 3D to przyszłość, niemniej jednak trzeba trochę popracować nad okularami – sporo ludzi odczuwa bóle głowy przy dłuższych sensach. Ale sam pomysł – rewelacja! Jeden ogląda „m jak morderstwo” odcinek 58395 a drugi jednocześnie mecz – obydwoje mają porównywalne emocje!!!


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry