Kaszmirowa Mafia nowy serial w Polsacie tego lata

AKTUALNOŚCI, ROZRYWKA, SERIALE TV

„Kaszmirowa mafia” to dramat obyczajowy pomieszany z komedią w gwiazdorskiej obsadzie. W jednej z głównych ról – Lucy Liu, a producentem tego serialu jest Darren Star, twórca „Seksu w wielkim mieście”. Cztery kobiety sukcesu: Mia (Lucy Liu), Juliet (Miranda Otto), Caitlin (Bonnie Somerville) i Zoe (Frances O’Connor) – każda z nich w innej dziedzinie wygrała rywalizację zawodową z mężczyznami – teraz wzajemnie wspierają się w walce o udane życie prywatne, bo gorące romanse i jeszcze bardziej burzliwe zdrady okazują się trudniejsze do przetrwania, niż zdobycie i utrzymanie fotela dyrektora w świecie zdominowanym przez płeć przeciwną.

Są błyskotliwie inteligentne, przebojowe i atrakcyjne. Przyjaźnią się od czasów wczesnej młodości, ale to współczesne podobne doświadczenia zbliżyły je do siebie. Zbyt dobrze wiedzą, że w ich świecie małżeństwo jest nietrwałą instytucją, a dzieci przeszkadzają w robieniu kariery. Mieszkają na Manhattanie i cenią sobie prestiż tego miejsca. Ale ich ambicje mają swoją cenę – gdy wygrywają wyścig o lepszą posadę i jeszcze wyższe pobory, mogą stracić coś cenniejszego. Te przyjaciółki zawsze jednak mogą liczyć na siebie.

Poznajmy bliżej ich losy. Zoe Burden (w tej roli – Frances O’Connor, znana z filmów: „Mansfield Park” i „A.I. Sztuczna inteligencja”) – naczelny dyrektor w dużym banku inwestycyjnym – z trudem zachowuje równowagę między odpowiedzialną posadą a rolą matki i żony. Niania potrzebna od zaraz? Mia Mason (Lucy Liu – gwiazda serialu „Ally McBeal” i przeboju kinowego „Aniołki Charlie’go”) pnie się po szczeblach kariery w popularnym magazynie o modzie i ma szansę awansować. Która pokusa dla niej okaże się bardziej kusząca: ślub czy podwyżka? Juliet Draper (Miranda Otto, czyli Eowina z „Władcy Pierścieni: Powrót Króla” oraz znana z przeboju kinowego – „Wojna światów”) – renomowana specjalista od pozyskiwania grantów (zbierania funduszy) – odkryje, że jedną z jej zamożnych klientek bardziej od jej fachowej pomocy interesuje jej przystojny mąż, David (Peter Hermann)… Caitlin Dowd (Bonnie Somerville, znana z serialu „Nowojorscy gliniarze” i filmu „Zakręcony”) to szefowa firmy kosmetycznej, której fantastyczne osiągnięcia zawodowe rażąco kontrastują z nieudanym życiem prywatnym. Po latach fatalnych randek w ciemno z różnymi męskimi nieudacznikami przypadkowo spotka tę właściwą osobę – tej samej płci.

„Kaszmirowa mafia” to chwilami szczere do bólu, ale też zabawne spojrzenie na cztery ambitne młode kobiety, które w „nowojorskiej dżungli” nauczyły się z powodzeniem rywalizować z mężczyznami i innymi kobietami, wygrywając na polu zawodowych, ale nie zawsze w sferze prywatnej i wtedy najważniejsza okazuje się łącząca je przyjaźń – jak w przysłowiowej mafii, wspierają się w najtrudniejszych chwilach i zawsze mogą na siebie liczyć. Ten serial to przemyślenia obyczajowe rodem z „Seksu w wielkim mieście”, wymieszane z inteligentnym dowcipem komedii „Diabeł ubiera się u Prady”, ale też gorzką refleksją z może mniej przebojowych produkcji telewizyjnych, ale bliższych życiowej prawdzie.

Pomysłodawcą „Kaszmirowej mafii” był Kevin Wade („Pracująca dziewczyna”, „Joe Black”), a jej reżyserem – Peyton Reed, który ma na swoim koncie takie romantyczne przeboje, jak: „Sztuka zrywania” („Break-Up, The”, 2006) z Jennifer Aniston, „Do diabła z miłością” („Down with Love”, 2003), w którym zakochaną parę zagrali: Renee Zellweger i Ewan McGregor oraz „Dziewczyny z drużyny” („Bring It On”, 2000) z Kirsten Dunst. Serial ten wyprodukował Darren Star – twórca „Beverly Hills, 90210”, „Melrose Place” i „Seksu w wielkim mieście”, za produkcję którego otrzymał nagrody: Emmy i Złote Globy.

PREMIERA: 23.07.2010; godz. 09.25
EMISJA: pięć razy w tygodniu; poniedziałek – piątek; godz.09.30

//info polsat

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry