Bo liczy się dobry pomysł…

AKTUALNOŚCI, MUZYKA, ROZRYWKA

Oren Lavie to człowiek renesansu. Pochodzący z Izraela muzyk, nie lubi się w życiu nudzić, dlatego oprócz komponowania i pisania tekstów piosenek, zajmuje się reżyserią sztuk teatralnych, które często również sam pisze.

Oren studiował na Londyńskiej Akademii Muzyki i Sztuki Dramatycznej. Po studiach przeniósł się do światowej stolicy artystycznej bohemy – Nowego Jorku. Tam zajął się pisaniem piosenek, które wypełniły jego debiutancką płytę zatytułowaną The Opposite Side of the Sea. Prace nad wydawnictwem trwały długo, a muzyk wcale nie śpieszył się z jej wydaniem. Album został ukończony w 2006 roku, a europejscy fani Orena Laviego mogli go posłuchać z początkiem 2007 roku.

Oren, mówiąc o swoich muzycznych inspiracjach, często przywołuje twórczość takich muzyków jak: Tom Alan Waits czy Leonard Cohen. W jego muzyce dominują dźwięki gitary i fortepianu. Artysta nie stroni również od klasyki, wplatając w swoje utworu partie smyczkowe.

Na uwagę zasługuje teledysk do piosenki Her Morning Elegance, która była jednym z singli promujących płytę The Opposite Side of the Sea. Dzięki zastosowaniu animacji poklatkowej i ciekawej formie prezentowany teledysk zapisał się w historii sztuki audiowizualnej.


Inna piosenka Orena A Dance ‘Round The Memory Tree została wykorzystana przez wytwórnie Walt a Disneya w filmie Opowieści z Narnii: Książe Kaspian.

Artysta, jak pisze na swoim koncie Myspace, pracuje obecnie nad książką dla dzieci, nowym albumem i fryzurą:).

  • Wojtek

    Teledysk genialny!.
    Żeby stworzyć coś takiego trzeba posiadać nietuzinkową wyobraźnie!.
    Wielki podziw dla artysty!


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry