[Temat Tygodnia] Wiadomości bez prowadzących – nowa przyszłość telewizji?

AKTUALNOŚCI, KONWERGENCJA, MEDIA, TELEWIZJA

Czy programy informacyjne mają rację bytu bez osób prowadzących? To pytanie coraz częściej pojawia się w gronie wydawców mediów telewizyjnych. Uspokajam, że sytuacja ma miejsce w USA a nie w Polsce i Wasi ulubieńcy jeszcze nie znikną z ekranu telewizorów, chyba że wyłączycie odbiornik bo macie już ich dość.

Nowy format, który już w najbliższym czasie ma szanse na realizację to „NEWSFIX”. Nie należy wiązać tej nazwy z naszym magazynem, gdyż jest to czysty przypadek.

Na czym miałaby polegać nowa ‚innowacyjna’ formuła. Twórca jej- firma „Tribune” właściciel kilku lokalnych stacji telewizyjnych w USA twierdzi, że czas na wkroczenie w 21 wiek i wykorzystywanie nowych technik przekazu informacji. NEWSFIX polegałby na przedstawianiu informacji w formie połączonych ze sobą relacji filmowych, gdzie głównymi bohaterami będą postaci z wiadomości a nie prezenterzy czy reporterzy. Planuje się całkowitą rezygnację z prezenterów zapowiadających wiadomości na wizji. Nie znikną oni całkowicie, gdyż nowa formuła to nie tylko przekaz video a również jak to określają twórcy ‚opowiadanie na ekranie’.

Zastanawiające jest do czego doprowadzi taka forma przekazu. Przecież telewizja to nie tylko treści odtwarzane, to również komentarz żywej osoby. Czy przyszłość telewizji to wideo na żądanie i ‚bezpłodne’ przekazywanie informacji. Mam nadzieje, że tak się nie stanie gdyż wdrożenie takiego rodzaju przekazu wiąże się dehumanizacją mediów.

Co sądzicie o takiej formie programów informacyjnych. Czy jest to wybryk natury, czy rzeczywiście nowa innowacyjna forma przekazu.

Powiązane wpisy

  • Marcin

    Z jednej strony jeśli za publiczne pieniądze mają być opłacane „gwiazdy” typu poKraśko, Max Kolanko czy inni to faktycznie – lepiej, żeby nie było ich widać ani słychać. Z drugiej strony pomiędzy jedną informacją o zamachach, klęskach a drugą informacją o porwaniach i katastrofach to miło by było popatrzeć na jakąś twarz:-) Ciekawe, za jaki czas człowiek całkowicie zostanie wyeliminowany i zastąpiony przez komputery? Obyśmy tylko nie doczekali świata a`la „Terminator”:-))))

  • ANIA

    Jestem za wiadomościami bez komentarza


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry