5 lat z YouTube

AKTUALNOŚCI, INTERNET


Statystyki mogą przyprawić o zawrót głowy. Ponad 2 miliardy wyświetleń i milion nowych filmów dziennie – jak podaje „The Guardian”. Co minutę zamieszczane są 24 godziny materiału wideo. Nie powinno więc nikogo dziwić stwierdzenie, że YouTube zmienił świat. Obecnie mało kto opowiada dowcipy, częściej wysyłamy sobie nawzajem linki do śmiesznych filmików. Bo skoro jest takie miejsce, które można linkować, to dlaczego nie?

Według badań Megapanel PBI/Gemius, liczba wyświetleń w ciągu ostatnich 3 lat wzrosła 10-krotnie, największa grupa użytkowników to internauci w przedziale wiekowym 15-24 lat (30 %), a Polska znajduje się na 10 miejscu wśród użytkowników serwisu (10,7 mln, dla porównania pierwsze miejsce zajmuje USA – 99,5 mln).

Jak to się zaczęło? Dnia 23 kwietnia 2005 roku na serwis trafił pierwszy film. Przedstawiał on jednego z założycieli portalu Jaweda Karima, niepozornego chłopaka w kurtce przeciwdeszczowej, który stojąc przed wybiegiem dla słoni w zoo mówi: No dobra, znajdujemy się przed wybiegiem dla słoni. Najfajniejsze jest w nich to, że mają bardzo bardzo bardzo długie trąby, co jest super. I to by było na tyle.

Link do filmiku:


Kto by pomyślał, że portal okaże się takim fenomenem?

Swoje 5-te urodziny YouTube zaplanował świętować w nietypowy sposób – przez stworzenie eksperymentalnego filmu „Life in a day”. Dokument ma być zbudowany m.in. z wybranych filmów użytkowników, którzy 24 lipca zamieścili na specjalnym kanale swoje wideo.

Źródło: Przegląd, PBI

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry