Filmy na weekend 6-8 sierpnia 2010

AKTUALNOŚCI, FILM, ROZRYWKA

Już prawie weekend i czas na nową porcję filmów do oglądania… Dzisiaj proponujemy następujące dzieła z ostatnich trzech dekad.
Hellraiser (1987) , American Beauty (1999) , Kabhi Khushi Kabhie Gham… (2001)

Hellraiser (1987)


Film, który przeszedł do klasyki kina grozy. Zobaczcie jak kręciło się filmy bez komputerowych efektów specjalnych i jak one wpływają na Waszą percepcje. Historia Hellraisera zrealizowana przez autora książki i zarazem reżysera Clive Barkera to majstersztyk horroru. Bohaterami są członkowie niepozornej rodziny.Pewnego dnia na strychu odkrywają ….

American Beauty (1999)

1999 rok i początek 2000-go był nietypowy a to dlatego, że na ekranach kin zagościł bardzo oryginalny film. Film ten tak specyficznie zrealizowany pod względem estetycznym, głęboko wpływał na ludzkie postrzeganie otaczającego nas świata. American Beauty nagrodzony wieloma Oskarami ™ film poruszył publiczność. Sam Mendes przedstawił w filmie typowe życie na przedmieściach dużego miasta. Głównymi bohaterami są Lester , Carolyn oraz Jane, niby normalna rodzina z normalnymi problemami dnia codziennego. Na szczęście to tylko przykrywka, pod którą kryją się wewnętrzne problemy naszych bohaterów. Lester jest pozornie szczęśliwy, pracuje w firmie, w której nie chce, pod kuratelą szefa, którego nie znosi, uważa, że jego własne córka go nienawidzi, żona jest zimną i odpychającą kobietą. By sobie pomóc, Lester podejmuje drastyczne środki; zamienia dobrze płatną pracę biurową na sprzedawanie hamburgerów, wygodnego sedana na sportowy samochód, kupuje marihuanę, żyje wykreowanymi sytuacjami związanymi z najlepszą przyjaciółką jego córki.

Polecamy spędzić czas z „American Beauty”!

Kabhi Khushi Kabhie Gham… (2001)Czasem słońce, czasem deszcz to esencja filmów bollywoodzkich. Obejrzy się jeden i resztę można opuścić. Takie wypowiedzi bardzo często pojawiają się gdy polecam do obejrzenia właśnie ten film. Nie sposób się z tym nie zgodzić, ale jest jedno ale … Większość z Was pewnie wie jak w 90% wyglądają filmy rodem z Indii. Nieszczęśliwa miłość , akcja Indie, Londyn, Nowy Jork, kolorowe stroje, tany tany i porywająca muzyka. Tak jest i z tym filmem, który dzisiaj polecamy. Nie jest to jednak przeciętnie zrealizowana produkcja filmowa. Perfekcyjna realizacja, wspaniałe zdjęcia i bardzo chwytliwa muzyka. Gra aktorska (poza Panem Khanem którego osobiście uważam za kiepskiego aktora a jego nieumiejętność udawania płaczu powoduje u mnie wybuch śmiechu) na bardzo wysokim poziomie. Mimo 240 minut (proszę dalej czytać 🙂 ) trwania, film ogląda się bez zmęczenia
i mile wspomina spędzony czas w świecie tak odległym od nas kulturowo.

Jeśli kiedykolwiek planowaliście obejrzeć film Bollywoodzki niech to będzie właśnie ten!

Do zobaczenia za tydzień!

Powiązane wpisy

  • bb

    Wszystkie filmy obejrzalem … Z bollywoodem bylo ciezko na poczatku ale sie pozniej rozkrecil.

    :ellraiser rzeczywiscie robi wrazenie. Dzisiejsze sieczki cial typu hostel pila I inne go****na nawet nie lezaly kolo hellraisera!

    Pozdrawiam
    Bb


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry