Kilka słów o eBay-u

AKTUALNOŚCI, INTERNET, KONWERGENCJA, MEDIA


To największy na świecie serwis zakupów on-line. eBay prowadzi w jednym momencie setki milionów aukcji, na których można wylicytować bądź sprzedać niemal wszystko.

Założony w 1995 roku portal początkowo nazywał się „AuctionWeb”. Od tamtego czasu wiele uległo zmianom, nie tylko wygląd witryny i logo. Liczba pracowników firmy wzrosła od jednego kreatywnego programisty Pierre’a Omidyara do ponad 15 tysięcy zatrudnionych. Po 2 latach od założenia, serwis zyskał swoje aktualne miano i wyrobił markę, która obecnie należy do najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie. W ciągu ostatnich 15 lat eBay stał się jedną z największych firm w Ameryce i znalazł się w rankingu Fortune 500.

Pierwsza aukcja na eBay-u (ówcześnym AuctionWebie) dotyczyła uszkodzonego wskaźnika laserowego, którego to wystawił na sprzedaż Omidyar (podobno chciał go wcześniej wyrzucić, ale wpadł na pomysł stworzenia eksperymentalnej strony). Przedmiot nabył pewien kolekcjoner za niespełna 15 dolarów.

Zaledwie po tygodniu na aukcjach zostały sprzedane kolejne przedmioty: bielizna z autografem Marky Mark (za 400 dolarów), metalowy lunchbox Supermana (za 22 dolary) i Toyota Tercel (za 3200 dolarów).

W Polsce swój debiut eBay miał w kwietniu 2005 roku.

Źródło: ebay,mashable

Powiązane wpisy

  • Marcin

    Ale chyba się e-bay spóźnił z wejściem na rynek polski, bo Allegro ma znacznie więcej użytkowników!


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry