Sony Ericsson przygotowuje nowe urządzenie typu PlayStation

GADŻETY, GRY, MOBILE, TECHNOLOGIE

Firma Sony Ericsson pracuje nad telefonem, który ma służyć także jako sprzęt do gier. Urządzenie, które stanowi skrzyżowanie PSP Go oraz Samsung Captivate, działać będzie na systemie operacyjnym Android w wersji 3.0, znanym również jako „Gingerbread”. Wygląda bardziej jak telefon w obudowie typu slider, ale zamiast klawiatury wysuwa się panel z przyciskami do grania.

Urządzenie ma być sprzedawane pod marką Play Station, ale oczywiście od tego typu konsol będzie się znacznie różniło. Ekran multimedialnego telefonu do gier ma mieć 4 cale, ponadto do dyspozycji będzie kamera 5 Mpix oraz 1GHz CPU.

Sony planuje zainstalować na nowym urządzeniu niektóre z popularnych gier PSX i PSP, ale niewykluczone jest, że pojawią się na nim również zupełnie nowe tytuły. Gry będą też do pobrania z Internetu za pośrednictwem Android Market, chociaż ich ceny nie zostały jeszcze określone.

Nie ma jak dotąd ustalonej daty wprowadzenia produktu na rynek, ale szacuje się, że być może nastąpi to już w październiku.

Jeśli wszystkie informacje się potwierdzą i urządzenie Sony Ericsson wejdzie do sprzedaży, będzie to pierwsze takie urządzenie od czasu Nokii N-Gage (która zresztą nie odniosła oczekiwanego sukcesu).

Źródło: Betanews

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry