Global Startup Challenge 2010

BIZNES, CIEKAWOSTKI, INTERNET, TECHNOLOGIE

Wraz z końcem sierpnia zakończą się, dwumiesięczne warsztaty programu Global Startup Challenge 2010, skierowanego do twórców projektów internetowych. Spośród blisko 100 zgłoszeń organizatorzy zakwalifikowali do udziału w warsztatach 8 najciekawszych projektów, które mają szansę osiągnąć sukces w Polsce i na świecie. We wrześniu zostanie podjęta decyzja, z kim spośród uczestników warsztatów organizatorzy utworzą spółkę i w co zainwestują do 200 tys. euro.

Global Startup Challenge 2010 zorganizowała firma RedSky, która utworzyła FilesTube.com (wyszukiwarkę plików do ściągnięcia o międzynarodowej popularności) oraz Polska Fundacja Przedsiębiorczości, jej Fundusz Zalążkowy POMERANUS SEED i Sieć Aniołów Biznesu AMBER. Inicjatywę wspiera również Szczeciński Park Naukowo-Technologiczny, Urząd Miasta Szczecin.EU, Xevin Lab, NetCamp i Agencja Personal PR.

„GSC 2010 kierujemy do ludzi zajmujących się tworzeniem projektów internetowych o zasięgu międzynarodowym” – powiedział PAP Tomasz Łasecki, Menedżer ds. Projektów Inwestycyjnych Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości. – „Jego uczestnicy to ludzie młodzi – studiujący lub już po studiach, również tacy, którzy prowadzą własne firmy.”

W konkursie o udział w warsztatach brało udział blisko 100 zespołów z Polski i z zagranicy, a w finałowej ósemce, która zakwalifikowała się na szkolenie znalazła się grupa z Litwy.

Global Startup Challenge 2010 ma pomóc w zdobyciu wiedzy z zakresu zarządzania innowacyjnym e-projektem, tak w Polsce jak i za granicą, z nastawieniem na osiągnięcie światowego sukcesu.

Co tydzień organizowane są spotkania sprawozdawcze, gdzie wyjaśniane są kolejne pytania uczestników.

„Uczestnicy warsztatów poznają tematykę rozwoju projektów internetowych, dowiadują się jak przeliczać ruch na stronie internetowej na konkretne pieniądze i jak wygląda funkcjonowanie spółek” – opowiada Tomasz Łasecki – „Spotykają się ze specjalistami IT, e-marketingu i rynku kapitałowego. Z problemem dotyczącym strony programistycznej mogą zwrócić się w każdej chwili do ekspertów z RedSky.”

We wrześniu na stronie projektu (www.globstar2010.com) pojawi się informacja, z kim będą prowadzone rozmowy w sprawie utworzenia spółki, zaś do momentu jej utworzenia uczestnicy Global Startup Challenge 2010 pozostają właścicielami swoich projektów. Rozmowy o podziale przyszłych zysków odbędą się w momencie podpisywania umowy.

Łasecki zdradza, że decyzja o wyborze zwycięzcy nie będzie łatwa. Na pewno kryterium wyboru będzie znajomość narzędzi i takie zaprezentowanie swojego pomysłu na e-projekt by można było go przetestować na rynku. Ważny też jest człowiek i jego znajomość branży oraz determinacja do osiągnięcia sukcesu.

Źródło :PAP – Nauka w Polsce

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry