Nowe technologie: filtr multi-touch, który przemieni dowolną powierzchnię w ekran dotykowy

TECHNOLOGIE

Firma Displax rozpoczęła marketing produktu Skin – unikalnego elastycznego i cienkiego jak papier urządzenia, za pomocą którego będzie można przekształcić dowolną niemetalową powierzchnię w interaktywny ekran dotykowy.

Skin można umieścić na powierzchni błyszczącej jak i matowej, płaskiej lub zakrzywionej oraz użyć do wyświetlania wszelkich interaktywnych treści. Technologia Displax’s multi-touch może wykryć dotyk do 16 palców jednocześnie, a także jest w stanie rozpoznać ruch powietrza.

Skin jest całkowicie transparentny i również na takiej tylko powierzchni działa, np. na szkle, dzięki unikalnej siatce nanoprzewodów osadzonych na polimerowym filtrze. Za każdym razem, kiedy użytkownik dotyka ekranu (czy na niego dmucha), system wykrywa małe zakłócenia elektryczne, określa ruch oraz kierunek przepływu powietrza.

Łatwo można sobie wyobrazić dziesiątki sposobów na wykorzystanie takiej technologii – zarówno w biznesie, medycynie, szkołach i muzeach, jaki i w grach. Możliwości jest nieskończenie wiele – tak dużo, jak naszych potrzeb interakcji z materiałami za pomocą takiego interfejsu.

Źródło: Mashable


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry