Google Maps jeszcze bardziej przyjazny rowerzystom

INTERNET

W zeszłą środę Google ogłosił, że poszerzona została funkcja mapy rowerowej o 80 nowych miast. Zmiany te wprowadzono dzięki reakcji ze strony grona testerów wersji beta.

W marcu Google zaprezentowało usługę beta dróg rowerowych w Google Maps, która pozwoliła użytkownikom na zoptymalizowanie swojego planu dojazdu w różne miejsca właśnie rowerem. Od tamtego czasu wydawać by się mogło, że przez brak zainteresowania prace nad udoskonalaniem map rowerowych przestały się toczyć. Dziś Dave Barth, Google Maps Product Manager, temu zaprzecza i zapewnia, że nowe technologie dla potrzeb korzystających z rowerów to wciąż gorący temat.

Ponad 10.000 beta-testerów przedstawiło Google blisko 25.000 sugestii dla ulepszenia funkcji map rowerowych w Google Maps. W efekcie do 150-miastowej bazy danych szlaku z Rails-to-Trails Conservancy dodane zostały ścieżki rowerowe i wydzielone pasy dla rowerów w 80 kolejnych miastach.

Google przyznaje, że nie spodziewano się takiego odzewu ze strony użytkowników i wyraża zadowolenie, że wspólnie z nimi może uczynić usługę jeszcze bardziej praktyczną i przydatną dla każdego.

Źródło: Betanews

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry