Pierwszy trojan atakujący Androida wykryty!

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, MOBILE, TECHNOLOGIE

Wykryto pierwszy szkodliwy program typu trojan SMS, który atakuje smartphone’y działające na platformie Android firmy Google. Trojan, któremu nadano nazwę SMS.AndroidOS.FakePlayer.a, zainfekował już wiele urządzeń mobilnych.

Jak złośliwy program atakuje?
Trojan podszywa się pod nieszkodliwą aplikację do tworzenia multimediów. Wyświetla pytanie, czy użytkownik chce zainstalować plik o rozmiarze ponad 13 KB ze standardowym rozszerzeniem dla Androida – .APK. Jeśli zainstaluje się tę niepozorną aplikację na telefonie, trojan zaczyna wysyłać wiadomości SMS na numery o podwyższonej opłacie, oczywiście bez wiedzy właściciela. Pobrane z konta użytkownika pieniądze trafiają na konto cyberprzestępców.

Pierwsze pojedyncze przypadki zainfekowania systemu operacyjnego Android pojawiły się już w 2009 roku, jednak SMS.AndroidOS.FakePlayer.a jest pierwszym takim programem typu trojan, stworzonym właśnie na Androida.

O wykryciu szkodliwego oprogramowania poinformowała firma Kaspersky Lab, która pracuje nad nową technologią ochrony systemu Android i zamierza wprowadzić program Kaspersky Mobile Security for Android już na początku 2011 roku.
Jakieś „podejrzliwe” teorie?


Źródło: mGSM

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry