Telefony satelitarne dla MSZ

CIEKAWOSTKI, MOBILE, TECHNOLOGIE

Z oficjalnych informacji wiadomo, że rozstrzygnięty został przetarg Ministerstwa Spraw Zagranicznych na dostawę telefonów satelitarnych dla polskich ambasadorów i konsulów. Dlaczego akurat telefony satelitarne? Urządzenia te mają zapewnić placówkom szybką łączność w sytuacjach kryzysowych, sprawdzą się zwłaszcza wtedy, gdy naziemne systemy zawiodą lub będą przeciążone. Koszt takiego telefonu wyniesie ok 2 tysięcy złotych, co daje kwotę ok. 326 tysięcy za całe zamówienie. Do tego jeszcze pakiety minutowe i smsowe… Co ciekawe jednak, minuta połączenia w takim systemie będzie kosztować tylko 1,63 zł.

Co jeszcze dostawca oferuje w ramach państwowego zamówienia?

Obsługę poczty głosowej, obsługę e-mail, Bluetooth 2.0, pojemną baterię, która pozwala na 8 godzin rozmów lub czuwanie przez ok. 100 godzin, nawigację GPS, wzmocnioną obudowę aparatu, przez co telefon zniesie zachlapania, zabrudzenia oraz upadki z większej wysokości. Dodatkowo urządzenie może pracować w temperaturze od -20 do +55 st. C, przy wilgotności od 0 do 95 procent.

Telefony satelitarne iSatPhone Pro mają trafić do polskich urzędników i dyplomatów, z identycznych korzystają już m.in. Departament Stanu USA, MSZ i Handlu Kanady, Australijskie Siły Obronne, a także polskie Dowództwo Marynarki Wojennej i Ministerstwo Sportu i Rekreacji.

Źródło: mGSM


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry