W trosce o mężczyzn, którzy mają wirtualną dziewczynę, czyli „only in Japan”

CIEKAWOSTKI, GRY, ROZRYWKA

Japonia uchodzi za kraj, który zaskakuje nie tylko nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi, ale i pomysłowością w wielu innych dziedzinach życia. Położone niedaleko Tokio miasto-plaża Atami postanowiło wesprzeć specyficzny segment młodych mężczyzn, którzy uczestniczą w grze „Love Plus” i mają silne pragnienie zabrać swoją wirtualną „dziewczynę” z gry na romantyczne wakacje w realnym świecie.

„Love Plus” to typowa randkowa gra symulacyjna, w której młody chłopiec wchodzi w związek z młodą dziewczyną, musi pracować aby go utrzymać itp. Gracz może się zaangażować w relację ze swoją wirtualną dziewczyną do tego stopnia, że będzie się chciał z nią ożenić. (Z pewnością wielu z Was słyszało o takim ślubie, który całkiem jeszcze niedawno odbył się w Japonii i o którym głośno było w mediach)

W najnowszej wersji gry (ukazała się ona 24 czerwca) dostępna jest opcja  „wycieczki”, którą umożliwia właśnie nadmorskie miasto Atami. W 13 miejscach w okolicy miasta gracze mogą znaleźć kody kreskowe 2D do skanowania, za pomocą których będą mogli zobaczyć dziewczynę, z którą się umówili. Ponadto ubiór dziewczyn może się różnić od tego standardowego, w jakim występują one w grze. Jeden hotel umieścił nawet kody w pokojach, pozwalając w ten sposób graczom „zobaczyć” ich koleżanki w bardziej intymnych strojach, takich jak letnie kimono…

Ten niezwykły manewr ze strony miasta Atami oraz producenta gier Konami dodatkowo nasilił tego lata lokalną turystykę, która od początku lat ’90-tych, gdy w Japonii nastał kryzys gospodarczy, odnotowywała stały spadek.
Trzeba przyznać, że kampania prócz tego, jakie korzyści przyniosła dla japońskiej gospodarki, jest dość ciekawa sama w sobie…
Jak sądzicie?

Źródło: Mashable

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry