Gdzie się podziało „80 milionów”?

FILM, ROZRYWKA

Właśnie ruszyły zdjęcia do nowej polskiej produkcji – „80 milionów” w reżyserii Waldemara Krzystka. Akcja filmu rozgrywa się we Wrocławiu i opisuje zdarzenia z 1981 roku, kiedy Józef Pinior, Piotr Bednarz i Stanisław Huskowski podjęli z „Narodowego Banku Polskiego” tytułowe 80 milionów złotych. Stało się to tuż przed ogłoszeniem stanu wojennego. Pieniądze zostały ukryte u arcybiskupa Henryka Gulbinowicza w Pałacu Biskupim na Ostrowie Tumskim.  To odważne posunięcie pomogło przetrwać podziemnej „Solidarności”.

Zapowiada się nie tylko trzymający w napięciu film akcji, ze scenami pościgu, ale również dramat bohaterów i ich rozterki wewnętrzne.

Wiemy już, kto zagra główne postaci. W rolę Frasyniuka wcieli się Filip Bobek, Piniora zagra Krzysztof Czeczot, Bednarza – Maciej Makowski, Huskowskiego – Wojciech Solarz, natomiast arcybiskupa Gulbinowicza – Adam Ferency.

Każdy, kto ma ochotę choć przez chwilę stać się aktorem, będzie mile widziany na planie zdjęciowym, gdyż wciąż poszukiwani są statyści. Należy zgłaszać się do agencji Stars Impresariat Filmowy.

Nie zapominajmy o utrudnieniach na drogach, które czekają nas w okolicach Placu Grunwaldzkiego, gdzie realizowany jest projekt filmowy. Uzbrójmy się więc w cierpliwość.

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry