Konferencja InternetBeta już jutro

CIEKAWOSTKI, INTERNET, KONWERGENCJA, MEDIA, TECHNOLOGIE

Z udziałem m.in. Lawrence’a Lessiga – profesora prawa na Harvard Law School, uznawanego za najlepszego prawnika w świecie internetu – rozpocznie się w środę w Rzeszowie konferencja InternetBeta.

Impreza potrwa do piątku – poinformował PAP Mateusz Tułecki z Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania (WSIiZ) w Rzeszowie, która organizuje konferencję.

InternetBeta to interdyscyplinarna konferencja, w której uczestniczą osoby z różnych środowisk zajmujących się internetem m.in. informatycy, socjologowie, menadżerowie czy dziennikarze. W tym roku konferencja odbędzie się po raz drugi.

Zdaniem Tułeckiego, wizyta Lessinga to bardzo ważne wydarzenie. „Rzadko pojawia się na takich konferencjach. Ciężko było go zaprosić i namówić do przyjazdu do Rzeszowa, ale udało się. Jego wystąpienia są zawsze nagradzane owacjami na stojąco. Mam pewność, że będzie tak i tym razem” – ocenił przedstawiciel uczelni.

Podczas trzydniowego spotkania wystąpi 50 prelegentów z Polski i zagranicy, oprócz Lessiga m.in. Alexander Bard szwedzki muzyk, artysta i filozof kultury, wykładowca Stockholm School of Economics, autor głośnej książki „Netokracja”, członek zespołu Army of Lovers.

W konferencji udział wezmą również Edwin Bendyk – dziennikarz i publicysta zajmujący się problematyką cywilizacyjną i wpływem technologii na życie społeczne, który w tygodniu „Polityka” prowadzi dział naukowy; Paweł Wujec – szef portalu gazeta.pl oraz Marcin Jaśkiewicz współzałożyciel internetowego programu telewizyjnego Webshake.tv.

PAP – Nauka w Polsce


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry