Kontunuacja Wall Street – premiera za tydzień

AKTUALNOŚCI, FILM, ROZRYWKA

Rok 2001. Gordon Gekko (Michael Douglas) wychodzi z więzienia odmieniony. Odsiadywał wyrok za oszustwa finansowe. Już nie jest królem Wall Street – bardziej przypomina bezdomnego, niż gwiazdę finansjery, którą kiedyś był. Nikt nie powitał go na wolności – nawet córka Winnie, o kolegach z giełdy nie wspominając. Po ośmiu latach odsiadki Gordon jest samotny i bez perspektyw na przyszłość.

Rok 2008. Jake Moore (Shia LaBeouf) to młody makler zarabiający grube miliony dla Keller Zabel Invesments, firmy Louisa Zabela (Frank Langella). Winnie (Carey Mulligan) to dziewczyna Jake’a, która podziwia w nim pasję i chęć inwestowania w odnawialne źródła energii. Dostrzega w swoim chłopaku idealizm, którego nie widziała w ojcu.

Kiedy pojawiają się plotki, że Keller Zabel ma ogromny dług, akcje firmy gwałtownie spadają. Louis Zabel walczy o przedsiębiorstwo i zwraca się z prośbą o pomoc do Rezerwy Federalnej (banku centralnego Stanu Zjednoczonych), ale spotyka się z odmową. Breton James (Josh Bralin) z potężnego banku inwestycyjnego Churchill Schwartz proponuje przejęcie Keller Zabel za minimalną cenę.
Kariera Jake’a wisi na włosku – popada w długi, może stracić pracę. Pewnego dnia trafia na wykład Gordona Gekko w Fordham University. Gekko opowiada o swojej książce „Czy chciwość jest dobra?”. Przekonuje, że nie tylko dobra, ale i powszechna, zgodna z normami. Twierdzi, że amerykańska ekonomia zmierza ku kryzysowi.

Jake i Gordon dogadują się: chłopak pogodzi go z córką (Winnie nie ma o tym pojęcia), a Gekko dostarczy mu informacji o tym, czemu bankierzy wrobili Louisa Zabela. Idealista Jake chce pomścić swego mentora, ale czy Gordon naprawdę się zmienił?


„Wall Street : Pieniądz nie śpi” to opowieść o pieniądzach i ludziach, którzy dla władzy i bogactwa zrobią wszystko. Także o mężczyźnie, który pragnie naprawić kontakty z córką, a jednocześnie kusi go perspektywa dawnego życia.
Film wyreżyserował Oliver Stone. Producentami są Edward R. Presmman i Michael Douglas, który powtarza rolę sprzed dwudziestu dwóch lat.
Stone to trzykrotny zdobywca Oscara i jeden z najbardziej uznanych współczesnych filmowców. Z przyjemnością nakręcił sequel niezwykle popularnego „Wall Street” z 1987 roku. Przekonuje, że film to świetna rozrywka, ale nie powtórka z rozrywki : „Nie chciałem nakręcić kopii „Wall Street”. Opowiadana historia jest nowa i współczesna. Minęły dwadzieścia dwa lata – realia bardzo się zmieniły.”Michael Douglas znów wcielił się w rolę Gordona Gekko (za którą otrzymał Oscara). Jest też producentem filmu. Jego aktorskie i producenckie dokonania nagrodzono Life Achievement Award przyznaną przez American Film Institute.
W filmie zobaczymy Shię LaBeoufa (jednego z najpopularniejszych aktorów młodego pokolenia, gwiazdę filmu „Transformers: Zemsta upadłych”), Josha Brolina (który za rolę w „Obywatelu Milku’ został nominowany do Oscara), Franka Langellę (który za rolę w filmie „Frost/Nixon” został nominowany do Oscara), Carey Mulligan (którą nominowano do Oscara za rolę w filmie „Była sobie dziewczyna”) oraz Susan Sarandon (laureatkę Oscara za rolę w filmie „Przed egzekucją”).

Premiera w Polsce : 24 września 2010 – dystrybucja Imperial Cinepix

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry