Nowy produkt FUNAI. Combo-nagrywarka HDD, DVD, magnetowid VHS w jednym…

AKTUALNOŚCI

Nagrywarka HDD , DVD i 6-głowicowy magnetowid VHS w jednym – tak przedstawia się w skrócie najnowszy produkt Combo opracowany przez Funai.

Moda na produkty łączące w sobie wiele funkcji wynika nie tylko z trendów rynkowych, ale przede wszystkim z określonego zapotrzebowania konsumentów. Wielką rolę odgrywa ich funkcjonalność i ergonomia – przedmiot, który potrafi wykonać kilka zadań, zajmuje na półce mniej miejsca, niż kilka oddzielnych przedmiotów o podobnych możliwościach, dodatkowo jest wygodniejszy w obsłudze (jeden pilot, zunifikowane menu użytkownika) i można go nabyć za cenę niższą niż urządzenia kupowane oddzielnie. Najnowszy kombajn japońskiego Funai TD6D-D4413DB to produkt COMBO 3-w-1 łączący w sobie wysokiej jakości 6-głowicowy magnetowid (odtwarzający i zapisujący kasety VHS), nagrywarkę DVD oraz dysk twardy o pojemności 320 GB. Nośnik ten w zależności od wybranego poziomu jakości nagrań (dostępnych jest 6 trybów XP / SP / LP / EP / SLP) może pomieścić od 68 do 545 godzin filmów. Na jednowarstwowej płycie DVD zmieścimy z kolei od 1 do 8 godzin materiału wideo.

Magnetowid VHS nie tylko pozwoli na odtworzenie znajdujących się w naszym rodzinnym archiwum pamiątkowych nagrań analogowych (także nagranych z dźwiękiem stereo), lecz co bardzo istotne pozwoli na ich archiwizację na cyfrowych nośnikach. Wiadomo, że filmy zapisane na kasecie VHS z czasem staną się niemożliwe do odtworzenia i stracimy niepowtarzalną okazję obejrzenia filmu z rodzinnych wakacji czy uroczystości. Korzystając z COMBO Funai, nagrania z kaset VHS możemy przegrać na płytę DVD lub zachować w cyfrowej bibliotece filmów przechowywanych na dysku twardym urządzenia. To oczywiście podstawowe funkcje edycyjne. Dzięki nagrywarce COMBO możemy nawet edytować materiał zapisany na kasecie VHS. Model TD6D-D4413DB pozwala także na swobodne przegrywanie materiałów wideo pomiędzy dyskiem twardy, płytą DVD (maksymalna prędkość przegrywania to 32x), a także nagrywanie programów z cyfrowej telewizji naziemnej (DVB-T MPEG4) i analogowej. Dzięki obsłudze nagrywania programów telewizyjnych nadawanych drogą cyfrową użytkownik ma gwarancję, że COMBO sprawdzi się w roli cyfrowego magnetowidu także w przyszłości, gdy sygnał analogowej telewizji naziemnej przestanie być w Polsce nadawany. Jeśli chodzi o obsługiwane nośniki optyczne to zapisu materiału wideo możemy dokonać na płytach DVD-RW (Video/VR), DVD-R, natomiast odtwarzać można także krążki DVD+R/+RW, CD-DA, CD-RW i CD-R.

Funkcjonalność COMBO podnoszą możliwości odtwarzania plików multimedialnych różnych formatów. Zarówno z dysków optycznych jak i nośników USB (port USB 2.0 znajduje się na przednim panelu) można odtwarzać nagrania muzyczne MP3, zdjęcia cyfrowe JPEG i co dla wielu osób istotne filmy w formacie DivX. Złącze DV-in służy do podłączenia cyfrowej kamery i przegrywania zapisanego materiału na płytę lub dysk twardy. Sekcja wideo zawiera skaler obrazu, pozwalający na zwiększenie rozdzielczości wideo ze standardowej do trybu 1080p. Sygnał taki uzyskamy korzystając z nowoczesnego wyjścia HDMI. Troskliwym rodzicom podpowiadamy również, że COMBO 3-w-1 firmy FUNAI posiada blokadę rodzicielską.

Cena : ok 1399zł

Źródło: Funai Polska

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry