Setki ofert pracy w … 3D …

AKTUALNOŚCI, BIZNES, INTERNET, KONWERGENCJA, MEDIA

Już dziś (4 października br.) rozpoczynają się Wirtualne Targi Pracy monsterpolska.pl. Będzie to pierwsze w Polsce tego typu przedsięwzięcie zrealizowane w całości w technologii 3D, dzięki której pracodawcy otrzymali wiele w pełni interaktywnych narzędzi do komunikacji z poszukującymi pracy osobami. Podczas targów, które potrwają do 17 października br. odbędą się także bezpłatne seminaria, webinaria oraz szkolenia dot. rozwoju zawodowego.

monsterpolska.pl przygotował innowacyjną platformę internetową, dostępną pod adresem www.dnipracy.pl. Już na wejściu Internauta styka się z wirtualną hostessą, której zadaniem jest prezentacja świata targów oraz dostępnych możliwości. A jest ich bardzo wiele. Przede wszystkim kandydaci otrzymają możliwość pełnej interakcji z pracodawcami – będą mogli złożyć swoje CV na stoiskach wybranych przez siebie pracodawców, prowadzić rozmowy z pracodawcami w czasie rzeczywistym za pomocą czatów oraz video-czatów, pobierać materiały udostępnione przez poszczególne firmy oraz brać udział w specjalnie przygotowanych seminariach i webinarach. Na koniec, o swoich wrażeniach internauci będą mogli porozmawiać z innymi kandydatami.

Wirtualne Targi Pracy są kolejną imprezą targową, organizowaną przez serwis monsterpolska.pl.
– W ubiegłym roku odbyły się w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie targi Keep Poland Working, które były częścią dużego międzynarodowego projektu zakładającego organizację imprez bezpłatnych dla pracodawców. W okresie spowolnienia gospodarczego nasza inicjatywa spotkała się z dużym zainteresowaniem firm i osób poszukujących pracy. Ponad 30 stoisk odwiedziło ponad 3000 osób” – powiedziała Małgorzata Majewska, Online Marketing Manager serwisu monsterpolska.pl. –W tym roku przygotowaliśmy wirtualne targi pracy w nowoczesnej technologii 3D. W ten sposób pracodawcy mają możliwość lepszego zaprezentowania firmy oraz ofert pracy. Nie bez znaczenia jest także to, że mogą pozwolić sobie na dłuższą niż jednodniowa obecność na targach. Kandydaci z kolei zyskali możliwość uczestniczenia w imprezie praktycznie w każdym miejscu lub … nie wychodząc z domu” – dodała Majewska.

Na Targach będą obecne tak znani pracodawcy jak: IBM, HP, AOL, PricewaterhouseCoopers, Capgemini, ING Bank Śląski, VW Poznań, Randstad oraz wielu innych.

– Doceniamy szeroki zasięg, jaki dają wirtualne targi, oraz interaktywność, jaką przy tym gwarantują. Poprzez bogaty profil wystawcy możemy zaprezentować dużo ciekawej treści – powiedziała Zuzanna Rapkiewicz, Specjalista ds. Rekrutacji i Wizerunku Pracodawcy. – Na targach poszukiwać będziemy studentów i absolwentów do odbycia praktyk zimowych w dziale audytu, praktyk w dziale doradztwa biznesowego oraz do aplikowania na praktyki i do pracy w dziale doradztwa prawno-podatkowego. Rocznie zapraszamy do współpracy z nami około 200 studentów i absolwentów. Jednocześnie poszukujemy osób podsiadających doświadczenie zawodowe zdobyte w różnorodnych branżach – dodała Zuzanna Rapkiewicz.

Specjalnie dla odwiedzających przygotowano cykl bezpłatnych szkoleń z zakresu planowania ścieżki kariery oraz budowania swojego profesjonalnego wizerunku. Poprowadzi je Dominika Staniewicz, ekspert współpracujący z serwisem monsterpolska.pl.

Dodatkowe możliwości przygotowali również partnerzy monsterpolska.pl. Na specjalnym stoisku Wojewódzkiego Urzędu Pracy doradcy z Centrum Planowania i Kariery Zawodowej będą udzielać porad, jak najlepiej przygotować się do procesu rekrutacyjnego. Doradcy EURES Polska (Sieć Europejskich Ofert Pracy) zaprezentują natomiast różnorodne oferty pracy z granicy – od ofert dla Project Managerów w Czechach, po stomatologów w Wielkiej Brytanii.

– EURES wspiera osoby rozważające podjęcie pracy za granicą na wiele sposobów. Po pierwsze, udzielamy informacji, jak praktycznie poradzić sobie z przeprowadzką: na co zwrócić uwagę przed wyjazdem i jak się do niego przygotować, jak ocenić swoje znajomości językowe, jak szukać mieszkania – powiedział Maciej Trędota, Doradca EURES. – Udzielamy też informacji w kwestiach formalnych: jak otrzymać pozwolenia, jakie będą nas obowiązywały podatki i przepisy. Przede wszystkim kładziemy też nacisk na bezpieczeństwo – ostrzegamy przed nieuczciwymi pośrednikami i zagrożeniami, jakie się mogą pojawić przed świeżo upieczonymi emigrantami i co zrobić by jak najlepiej się przed nimi zabezpieczyć – dodał Trędota.

Specjalne e-stoisko dla odwiedzających zaprezentuje również Ambasada Kanady w Polsce. Będzie tam można zasięgnąć informacji o możliwościach zdobycia profesjonalnego doświadczenia w Kanadzie w ramach programu International Experience Canada.

– Niewiele osób wie, że młodzi obywatele Polski mają możliwość uzyskania rocznego pozwolenia na pracę w Kanadzie, nawet jeśli nie mają przed wyjazdem oferty pracy ze strony kanadyjskiego pracodawcy – powiedziała Karolina Suchcicka, Koodrynator d /s International Experience Canada z Ambasady Kanady w Warszawie. – Jest to, zatem atrakcyjna szansa dla osób, które chciałyby wyjechać, i na miejscu znaleźć dla siebie odpowiednią pracę. Podczas targów będziemy informować o różnych możliwościach – dodała Karolina Suchcicka.

Do grona Patronów Medialnych i Partnerów imprezy należą:, Interia.pl, Puls Biznesu Personel Plus, Money.pl, Edukacja Prawnicza, Monitor Prawa Pracy, dlaczego.pl, Outsourcing Magazine, rynekpracy.pl, rp.pl, kariera.pl, TVP Info. Patronem honorowym targów jest Stowarzyszenie Agencji Zatrudnienia SAZ, EURES oraz Wojewódzki Urząd Pracy.

Do tej pory Wirtualne Targi Pracy odbyły się już w Anglii, we Francji, we Włoszech i w Brazylii. Jednocześnie z polską edycją odbędą się także edycje w Czechach i w Słowacji.

Materiały : Monster Polska


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry