Jedz, módl się, kochaj?

FILM, ROZRYWKA

Niedawno do polskich kin trafił długooczekiwany film, ,,Jedz, módl się, kochaj”. Scenariusz do niegooparto na podstawie książkpod tymsamym tytułem.

,,Jedz, módl się, kochaj” to opowieść o Liz Gilbert, która zbliżając się do czterdziestki, uświadamia sobie, że gdzieś po drodze utraciła samą sibie. Łamiąc serce mężowi, decyduje się na rozwód. Jednak to jej nie wystarcza, dlatego decyduje się na roczną podróż. Porzucając pracę pisarki, opuszcza przyjaciół i wyjeżdża z Nowego Jorku.
Pierwszymmiejscem, do którego jedzie, są Włochy. Tam miała się uczyć języka, ale o wiele ciekawszym zajęciem od poznawania nowych słówek, okazuje się być rozkoszowanie się włoską kuchnią.

Kolejnym etapem podróży są Indie, gdzie w ośrodku medytacji Liz próbuje zbliżyć się do Boga.
Ostatnim przystankiem,wpodróży do odnalezienia własnego ja, jest egzotyczna wyspa Bali. Tam Liz pobiera lekcje życia u szamana Ketuta, a także zakochuje się w przystojnym Brazylijczyku.
,,Jedz,módl się,kochaj” to banalna historia, jakich wiele w kobiecej literaturze- 40latka znudzona własnym życiem decyduje się na rozwód, po którym zwykle znajduje wielkie szczęście. Tyle, że w tej opowieści wiele wątków ze sobą nie współgra, wiele elementów jest niedopasowanych. Dlatego tak trudno uwierzyć w szczęście Liz na końcu tej historii, jak i w jej nieszczęście na samym początku.
Chyba największym nieporozumieniem są główni bohaterzy- Julia Roberts i Javier Bardem,którzy nie pasują ani do swoich ról, ani do siebie.
Także poszczególne etapy podróży, choć dosyć długie (żeby nie powiedzieć czasami przydługawe) nie przekonują widza do wielkiej przemiany wewnętrznej głównej bohaterki.
Jedynym jasnym punktem tego filmu są niezwykłe krajobrazy. Romantyczne włoskie uliczki; tłoczne, ale wesołe Indie, a także zapierające dech w piersi egzotyczne Bali, sprawiają, że człowiek mimo wszstko, trochę zazdrości Liz Gilbert.

Autor: Bożena Skubacz


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry