Nowe notebooki klasy premium od Samsunga

AKTUALNOŚCI, TECHNOLOGIE

Opływowy kształt i stylowy design notebooków serii QX połączono z wielordzeniowym procesorem i5, zapewniającym wysoką wydajność i mobilność

Samsung Electronics, światowy lider w dziedzinie mediów cyfrowych i technologii konwergencji cyfrowej, wprowadza na polski rynek notebooki z serii QX, poszerzając tym samym swoją ofertę komputerów przenośnych o kolejne urządzenia klasy premium.Te wysokiej klasy urządzenia wykonano z najlepszych materiałów, dzięki czemu posiadają one wysoką wydajność oraz zapewniają użytkownikowi mobilność. Do sprzedaży trafiają dwa modele, o przekątnych ekranu 13,3 cala (QX310) i 15,6 cala (QX510).

Seongwoo Nam, Wiceprezes i szef IT Solutions Business w Samsung Electronics, powiedział – Seria QX to wybitne urządzenia. Laptopy z tej serii odznaczają się niezwykłym designem, olbrzymią wydajnością i wyposażone są w najnowsze funkcje multimedialne i komunikacyjne. Teraz, kiedy notebooki QX trafiają do sprzedaży, konsumenci mogą wybierać z pełnej oferty Samsung Electronics.

Wysoka wydajność

Notebooki z serii QX łączą najnowsze technologie z szeroką gamą funkcji, oferując użytkownikom najwyższą jakość na rynku komputerów przenośnych, tak przydatną zarówno w pracy, jak i do celów rozrywkowych. Dzięki procesorom Intel® Core™i5 produkty z wprowadzanej serii wyróżniają się niezwykłą mobilnością i wydajnością. Aby wydłużyć czas pracy na baterii, notebooki z serii QX wykorzystują dwie karty grafiki: wewnętrzną kartę graficzną Intel do codziennych zastosowań oraz kartę nVIDIA do wyświetlania filmów HD lub gier. Karty przełączają się między sobą automatycznie, optymalizując zużycie energii.

Dedykowane przyciski multimedialne, potężne głośniki i powiększona komora akustyczna wzbogacona o realistyczną technologię 3D RS Premium Sound zapewniają użytkownikom komputerów niezwykłe doświadczenia multimedialne.

Wydajna bateria litowo-polimerowa pozwala nawet na ponad 6 godzin pracy. Komputery z serii QX wyposażono w tryb ekspresowego ładowania (Express Charging Mode), dzięki czemu baterię można całkowicie naładować w zaledwie 2-3 godziny. Dlatego właśnie notebooki te idealnie nadają się dla ludzi, których praca wymaga częstego przemieszczania się.

Bezkompromisowy styl

Opływowy kształt komputerów z serii QX przypomina przekrój skrzydła samolotu. Solidna i odporna na zadrapania obudowa zapewnia niezwykłą wytrzymałość i niezawodność. Aluminiowa pokrywa ekranu i zajmujący całą dostępną powierzchnię wyświetlacz LCD w połączeniu z bocznymi klapkami, kryjącymi niezbędne porty komunikacyjne składają się razem na gładki, nieprzerwany profil. Samsung wyposażył dodatkowo swoje komputery w stylową, a jednocześnie funkcjonalną klawiaturę „wyspową” i duży, pozbawiony przycisków pad, który można obsługiwać wieloma palcami, zwiększając tym samym dokładność i szybkość pracy.

Użyteczność, szybkość i wygoda

W odpowiedzi na wymagania współczesnego profesjonalisty Samsung wyposażył komputery z serii QX w funkcje maksymalizujące użyteczność, szybkość i wygodę. Funkcja Samsung Fast Start umożliwia rozpoczęcie pracy w ciągu trzech sekund od momentu podniesienia ekranu. Technologie Samsung AllShare™ oraz Easy File Share pozwalają w łatwy i wygodny sposób pobierać i udostępniać treści za pomocą wielu urządzeń. Port USB Sleep-and-Charge umożliwiają ładowanie wielu urządzeń przenośnych, takich jak smartfony i odtwarzacze MP3, nawet kiedy notebook jest wyłączony.

Notebooki serii QX będą dostępne w sprzedaży w październiku w cenie od 3599 PLN.

Materiały : samsung polska

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry