Internetowe zagrożenia młodych internautów

CIEKAWOSTKI, INTERNET

Korzystanie z Internetu wiąże się z wieloma zaletami: dostęp do szybkich informacji, łączność z całym światem, jednakże wszystko zależy od tego, kim jest dany internauta. Rozwój techniki i nowoczesny tryb życia sprawiają, że coraz młodsze dzieci surfują w wirtualnym świecie i wtedy zaczynają się problemy.

Małe, ufne dzieciaki coraz częściej padają ofiarom internetowym naciągaczom. Nie wspominam tutaj o szeroko rozreklamowanej akcji przeciwko pedofili, ale np. próbom wyłudzenia pieniędzy. Dla przestępców udogodnieniem są liczne portale społecznościowe typu Nasza klasa czy Facebook. Dzieciaki na Facebooku wstydząc się swojego wieku często tworzą konta fikcyjne z innymi datami urodzin czy zdjęciami.

Przeprowadzone ankiety podają, iż aż 62% dzieci i młodzieży ma złe doświadczenia związane z korzystaniem z Internetu. Jest to wiadomość dla nas, dorosłych, zaskakująca, gdyż wielu rodzicom wydaje się, iż ich dziecko w bezpieczny sposób spędza czas na np. stronach edukacyjnych, jednakże tak nie jest. Dlatego warto promować wśród rodziców strony zajmujące się profilaktyką i programami przeciwko wirtualnym przestępstwom. Jedną z takich stron jest www.dzieckowsieci.pl, która prowadzi kampanie profilaktyczne przeciwko cyberprzemocy, uzależnieniom, i innym niebezpiecznym zjawiskom. Z pewnością lepiej teraz zapobiegać nieszczęściom niż później gorzko żałować, iż nie miało się dla dziecka wystarczająco dużo czasu i uwagi.

Autor: Paulina Paszko
Źródło: www.dzieckowsieci.pl

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry