Film dnia – „Twister”

AKTUALNOŚCI, FILM, ROZRYWKA


„Twister” to film opowiadający nam o jednym z największych żywiołów jakim jest tornado. Akcja toczy się w USA. Aktorzy wcielający się w główne role to Bill Paxton, Helen Hunt, Cary Elwes i Jami Gertz. Film wyreżyserowany został przez Jana de Bonta.
Dzieło przedstawia nam grupę naukowców badających tornada. Joe i Bill to pierwszoplanowi bohaterowie, którzy są w trakcie rozwodu. Przez przypadek wspólnie wyruszają na spontaniczną akcję , mającą na celu wykorzystanie specjalistycznego urządzenia badawczego wnętrza tornad, które wspólnie wynaleźli. Joe jest twardo stąpającą po ziemi kobietą w dalszym ciągu kochającą Billa.
Myślę, że Helen Hunt znakomicie wcieliła się w swoją rolę. Niewinna blondynka o niebieskich oczach idealnie pasuje do Joe. Jej partner filmowy również podołał roli Billa, który grał twardziela o gołębim sercu.Początkowo muzyka w filmie przypominała mi aranżacje kiepskiej komedii, wraz ze wzrostem akcji przybiera bardziej przerażający ton.
Efekty specjalne w „Twisterze” grają nadrzędną rolę. Żywioł pokazany jest w realistyczny sposób, który na szczęście nie przypomina kiepskiej gry komputerowej.
Podsumowując „Twister” to film o ciekawej fabule, który jednak został zepsuty przez wątek małżeński głównych bohaterów. Oglądając czułe sceny Bila i Joe nie mogłam doczekać się końca dzieła. Myślę, że film ten przeznaczony jest dla smakoszy happy Endów i miłośników tornad.

Autor: Dominika Czechowicz


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry