NetSprint monitoruje Facebooka

AKTUALNOŚCI, BIZNES, INTERNET

Po kilkumiesięcznych testach firma NetSprint wprowadza uniwersalny algorytm, który pozwala wykrywać i monitorować najbardziej wartościowe polskie grupy oraz strony (fanpages, likepages) na Facebooku. Oznacza to, że korzystając z NewsPoint Social Media klienci otrzymują w ramach jednej aplikacji monitoring wszystkich najważniejszych treści tworzonych przez użytkowników w języku polskim. Wcześniej NetSprint jako pierwsza firma w Polsce wprowadził monitoring niemal całej polskojęzycznej treści serwisu mikroblogowego Twitter.


„Naszym strategicznym celem jest zagwarantowanie klientom pełnego i dogodnego dostępu do wszystkich istotnych dla nich treści generowanych przez użytkowników. Nasza aplikacja oprócz szerokiego zakresu monitorowanych źródeł zapewnia również szybkie dostarczanie potrzebnych informacji. W pracy specjalistów do spraw komunikacji jest to aspekt szczególnie istotny, gdyż pozwala na odpowiednio szybką reakcję, chociażby w potencjalnej sytuacji kryzysowej” – mówi Anna Miotk, dyrektor ds. rozwoju biznesu NewsPoint.

Przez kilka ostatnich miesięcy firma doskonaliła aplikację pod kątem wykrywania wszystkich najbardziej interesujących polskich stron na Facebooku. Wprowadzony przez NetSprint algorytm dostosowany jest do obsługi innych języków – umożliwia wykrywanie i pobieranie treści z Facebooka także na innym, niż polski, rynkach.

„Skuteczny monitoring treści w takim serwisie społecznościowym jak Facebook to duże wyzwanie. Zdecydowana większość treści jest niedostępna dla robotów wyszukiwarkowych, a treści dostępne, takie jak fanpage, są zdefragmentaryzowane. Dlatego też bardzo dużo energii włożyliśmy w nauczenie aplikacji znajdowania tych treści, określania ich ważności oraz intensyfikacji odświeżania” – dodaje Anna Miotk.

Wyniki monitoringu Facebooka prezentowane są wraz z wynikami monitoringu pozostałych social media w panelu użytkownika. Klient nie ponosi zatem żadnych dodatkowych kosztów związanych z rozszerzeniem monitoringu.

Materiały: NetPr/Netsprint

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry