LP3 dziś po raz 1500-ny!

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, MEDIA, RADIO

Dziś prosto z Myśliwieckiej 357, zaraz po godzinie 19 usłyszymy jubileuszowe 1500 notowanie kultowej Listy Przebojów Programu 3. Z tej okazji dzisiejsza audycja zostanie poprzedzona uroczystym koncertem ze studia im. Agnieszki Osieckiej. Początek wydarzenia na antenie „Trójki” już o 18. Nie możecie tego przegapić.

A co o liście pisze jeden z prowadzących – Piotr Baron:

Lista Przebojów Programu Trzeciego jest dla wielu z nas audycją, która była „zawsze”. Od momentu, kiedy po raz pierwszy usłyszeliśmy głos Marka Niedźwieckiego, z wypiekami na twarzy czekaliśmy na kolejne notowania, by odnaleźć w nich swoje ulubione piosenki. Lista towarzyszyła nam w wielu ważnych i przełomowych wydarzeniach życia. Przy niej bawiliśmy się, dyskutowaliśmy „aż po świt”, nagrywaliśmy na magnetofony szpulowe i kasetowe. I za to jeszcze raz „Niedźwiedziowi” bardzo dziękuję! Bo Lista to nie tylko zestaw 50 utworów, ale coś więcej, o wiele więcej. To coś specjalnego, co dzieje się między studiem na Myśliwieckiej, a milionami radioodbiorników w całym kraju. A w dobie internetu również na całym świecie.

Lista Przebojów Programu Trzeciego gości w eterze od 24 kwietnia 1982 roku, do 27 lipca 2007 roku prowadził ją  Marek Niedźwiecki, a od 3 sierpnia 2007 do 27 marca 2010 Piotr Baron. Obecnie tj. od 5 kwietnia 2010 roku prowadzona jest na zmianę przez obu dziennikarzy. Audycja nadawana jest w piątki w godz. 19.00 – 22.00.

  • jk

    Dla miłośników historii Listy – wszystkie dotychczasowe notowania, statystyki, rankingi, zestawienia w tym… ostatnie podsumowanie 1499 wydań Listy – dostępne są w Archiwum Listy Przebojów Trójki (alp3.pl). Polecam również wszystkim fanom Forum Fanów Listy (forum.lp3.pl).


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry