Świat jako wielki Facebook [prognoza]

AKTUALNOŚCI, BIZNES, CIEKAWOSTKI, INTERNET

Naukowcy zakładają, biorąc pod uwagę szybkość rozwoju portali społecznościowych, że za kilka lat świat stanie się jednym wielkim Facebookiem albo Twitterem. Jednym słowem mówiąc połączymy się w jedną, wielką sieć. Sam współtwórca Facebooka Chris Hughes twierdzi: ,,Za dwa do pięciu lat pytanie o to, jakich kto używa portali społecznościowych będzie niedorzeczne, bo wszystko będzie siecią społecznościową”. Dla nas portale są wymianą myśli, poglądów, informacji, odświeżeniem dawnych znajomości.

Z Facebooka obecnie korzysta 150 milionów użytkowników w sposób zdalny, w komórkach. Natomiast współzałożyciel Twittera Biz Stone uważa, że: ,,niebawem urządzenia mobilne wyprą tradycyjne komputery i gros społecznościowych maniaków właśnie za ich pośrednictwem będzie łączyć się z siecią”. Obecnie wiele firm, wydawnictw, sklepów czy gazet oferuje, reklamuje swoje produkty na Facebooku. Na pocieszenie dla nas, aby nie martwić się o zagrożenie naszej kultury czy cywilizacji przytaczam znowu słowa Stone’a : ,,Rozwój sieci społecznościowych nie jest triumfem technologii, tylko triumfem ludzkości.”

Naukowcy zakładają, biorąc pod uwagę szybkość rozwoju portali społecznościowych, że za kilka lat świat stanie się jednym wielkim Facebookiem albo Twitterem. Jednym słowem mówiąc połączymy się w jedną, wielką sieć. Sam współtwórca Facebooka Chris Hughes twierdzi: ,,Za dwa do pięciu lat pytanie o to, jakich kto używa portali społecznościowych będzie niedorzeczne, bo wszystko będzie siecią społecznościową”. Dla nas portale są wymianą myśli, pogladów, informacji, odświeżeniem dawnych znajomości. Z Facebooka obecnie korzysta 150 milionów użytkowników w sposób zdalny, w komórkach. Natomiast współzałożyciel Twittera Biz Stone uważa, że: ,,niebawem urządzenia mobilne wyprą tradycyjne komputery i gros społecznościowych maniaków właśnie za ich pośrednictwem będzie łączyć się z siecią”. Obecnie wiele firm, wydawnictw, sklepów czy gazet oferuje, reklamuje swoje produkty na Facebooku. Na pocieszenie dla nas, aby nie martwić się o zagrożenie naszej kultury czy cywilizacji przytaczam znowu słowa Stone’a : ,,Rozwój sieci społecznościowych nie jest triumfem technologii, tylko triumfem ludzkości.”

Autor: Paulina Paszko
Źródło: facebook

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry