Film dnia: „Las Vegas Parano”

AKTUALNOŚCI, FILM, ROZRYWKA

„Las Vegas Parano” to komedia w reżyserii Terry’ego Gilliama. Główne role zostały przyznane tu J. Deppowi i B. Del Toro. Akcja filmu rozgrywa się w latach 70. Film posiada dość nietuzinkową fabułę. Opowiada nam o dwóch narkomanach, którzy razem zmierzają do Las Vegas. W trakcie podróży wciągają eter, palą trawę, zażywają meskalinę, LSD i kokainę. Całe dzieło przedstawia nam halucynacje, odlot, i zamroczenie umysłu bohaterów, które ukazane jest bezpośrednio przez obraz.

W „Las Vegas Parano” ciężko wywnioskować co jest prawdą. Johnny podaje się za doktora dziennikarstwa a jego przyjaciel za adwokata, lecz w żadnym momencie trwania akcji widz nie ma potwierdzenia kim oni tak naprawdę są. Wizja życia ćpunów( tak o sobie mówią bohaterowie ) przejawiona jest naturalistycznie. Obrzydliwe sceny odzwierciedlają nam drugi świat w którym doktor dziennikarstwa i adwokat przebywają na haju.Aktorzy rewelacyjnie wcielili się w role narkomanów. Ich ciała pląsały i gięły się w nienormalny i irracjonalny sposób. Widz z łatwością mógł przenieść się w tą inną stronę życia nie zażywając środków odurzających.

Dialogi na pozór proste ale gdy chcemy zrozumieć puentę okazuję się, że to nie takie proste. A może autor nie chciał nam nic przekazać? Występuje tu dużo wulgaryzmów językowych i śmiesznych sentencji typu zdanie wypowiedziane przez doktora „dwie babki rżną się z misiem polarnym”.

Efekty specjalne ukazują się nam, gdy bohaterowie mają odlot, ciekawie obrazując nam ich wnętrze umysłu. Bez nich film byłby niezrozumiały.

Reasumując „Las Vegas Parano” nie jest lekką i łatwą komedią. Oglądając potrzeba przenieść się do innego wymiaru i patrzeć oczami aktorów, co takiego chcą nam pokazać. Myślę, że obsada znacznie ułatwia nam zrozumienie przesłania filmu.

Film oglądała: Dominika Czechowicz


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry