„Znamy się tylko z widzenia….” – o portalach komunikacyjnych

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, INTERNET

Pierwsze spotkanie

W drodze do szkoły, pracy czy na uczelnię spotykamy tysiące osób, mijamy je, zerkając ukradkowo. Miejscem naszych spotkań są środki komunikacji miejskiej. Czasem przyglądamy się osobie, która nam się podoba, ale nie mamy odwagi zagadać, bo przecież nie wypada, bo co sobie ona/on o nas pomyśli. Włącza się w nas wrodzona bariera nieśmiałości, obawiamy się odrzucenia, zawarcia bliższych znajomości.

Photo: Robert Kneschke

Odważniejsze osoby decydują się na zamieszczenie ogłoszenia w popularnej gazecie codziennej, stąd anonse typu: Poszukuję Pasażerkę linii 808, która w poniedziałek  26 października ok. godz. 16 pomogła starszej pani pozbierać rozsypane zakupy. Śliczna, o pięknym uśmiechu odezwij się do mnie! Jednak nie każdy jest potrafi zdecydować się na tak radykalny krok. Dlatego stworzono internet i komunikację internetową.

Portale  typu Zwidzenia.pl i Gumtree.pl

Współczesny świat wychodzi naprzeciw osób nieśmiałych, które gdzieś spotkały swoją ,,drugą połówkę”, a teraz pragną ją odnaleźć. Najprostszym rozwiązaniem jest komunikacja internetowa. Dzięki portalom typu Zwidzenia.pl możemy nawiązać znajomość z osobami, z którymi jeździmy codziennie tramwajem, autobusem, metrem. Obsługa takiego portalu jest bardzo prosta- należy tylko linię tramwaju, autobusu lub nazwę centrum handlowego w danym mieście, a następnie określić przybliżone godziny, w których podróżujemy lub robimy zakupy. W przypadku, gdy odnajdziemy wybraną osobę portal umożliwia wysłanie e-maila wycelowanego prosto w serce, gorzej, gdy nasz oblubieniec nie jest zarejestrowany.

Podobnie działa portal społecznościowy poznajpasazera.pl. Ogłoszenia o poszukiwaniach pasażerów z nami podróżujących można znaleźć gumtree.pl, gdzie w zakładce ,,poszukuję pewnej osoby” widzimy anonse związane ze środkami komunikacji miejskiej oraz na na serwisie społecznościowym Grono.net . Zatem, jeśli chcemy kogoś znaleźć mamy kilka narzędzi, ale to nie one są najważniejsze, ale samo szukanie.

Poszukiwanie ma coś magicznego, a ewentualny sukces jest o wiele cenniejszy. Psychologowie tłumaczą, iż w każdym z nas drzemie mit o miłości romantycznej, przy czym internet daje nieograniczone możliwości spełnienia takiego mitu. Nawiązanie kontaktu jest pewnego rodzaju formą flirtu elektronicznego, ale mniej zobowiązującego niż gdy ma to miejsce na portalach randkowych.

Czy aby tylko randkowanie?

Portale zrzeszające osoby podróżujące jednym autobusem czy tramwajem mogą być pomocą dla osób kończących pracę późno w nocy. Kobiety często obawiają się samotnej jazdy prawie pustym tramwajem, a dzięki portalowi możemy nawiązać znajomość i nie wracać samotnie.

Jak widzimy, portale mogą nie tylko służyć poznaniu nowej miłości, ale sprawiają, że czujemy się mniej anonimowi, zaczynamy nawiązywać relacje, o które czasem tak ciężko w prawdziwym życiu, uzyskujemy poczucie wspólnoty, o której wiele osób dawno zapomniało.

Autor: Paulina Paszko
Źródło: Portale społecznościowe


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry