Córka sławnego muzyka podbija listy przebojów [feature]

AKTUALNOŚCI, MUZYKA, ROZRYWKA

Jedna z najbardziej obiecujących debiutantek tego roku, która wkroczyła ciekawym brzmieniem na brytyjski rynek muzyczny i odniosła ogromny sukces. Ta niesamowita wokalistka to Eliot Paulina Sumner,  posługująca się pseudonimem Coco.  Prywatnie córka Stinga,  członka The Police.  W 2005 rozpoczęła karierę i to właśnie wtedy powstały jej pierwsze kompozycje. Cztery lata później wraz z zespołem pod nazwą I Blame Coco,  nagrała pierwsze utwory.  Ich debiutancki album ,,The Constant” ukazał się w 2010 roku, a w lutym został wydany pierwszy singiel  ,,Caesar” .

Coco jako swoje inspiracje do krążka podaje zespoły takie jak Duran Duran czy Psychodelic Furs. Stylistyka albumu opiera się na pop-rocku z lat 80-tych, niezwykły głos wokalistki dopełnia całość i nadaje specyficzny klimat, któremu dajemy się ponieść już od pierwszej pozycji – „Self Machine”. W każdej kolejnej piosence możemy usłyszeć doskonały warsztat młodej Coco, która nie tylko śpiewa, ale także gra na gitarze basowej, pianinie, perkusji oraz syntezatorze.

Na przełomie kwietnia i maja odbyła się pierwsza trasa I Blame Coco, która występowała jako support przed La Roux. Razem zagrali 12 koncertów w Wielkiej Brytanii. Eliot współpracowała z takimi muzykami jak: Pete Doherty, Robyn, Mr. Hudson oraz Fyfe Dangerfield.

Jej najnowszy wideoklip do piosenki ,, In Spirit Golden” trafił na listę 10 najpopularniejszych teledysków w październiku.Twórczość I Blame Coco została doceniona przez krytyków muzycznych a płyta spotkała się dużym zainteresowaniem ze strony słuchaczy. ,, The Constant” niewątpliwie jest jednym z najciekawszych albumów z 2010 roku. Jak mówi sama artystka ,, jest wybuchowy i ponadczasowy”.

Tracklista

,,Self machine”
,, In Spirit Golden”
,, Quicker”
,, Turn your back on love”
,, Please Rewind”
,, Summer Rain”
,, Playwright Fate”
,, The Constant”
,, Party Bag”
,, No Smile”
,, Caesar”
,, Only Love Can Break Your Heart”
,, It’s About To Get Worse”

Autor: Agnieszka Dąbek
Źródło: http://www.iblamecoco.co.uk/

  • Piotrek

    Kurcze ten album naprawdę świetnie się prezentuje, a piosenka z załączonego teledysku chodzi za mną przez cały dzień 😀


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry