15 filmów animowanych ma szansę na Oscara

AKTUALNOŚCI, FILM, ROZRYWKA

Marzą o nim wszyscy twórcy filmowi. Oscar, bo właśnie o nim jest mową jest najbardziej prestiżową nagrodą w dziedzinie filmu, którą co roku przyznaje Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej.  Niedawno Akademia ogłosiła listę 15 filmów animowanych, które mają szansę być nominowane do nagrody „najlepszy pełnometrażowy film animowany”.


Wśród nich znalazły się zarówno filmy typowe dla dzieci („Zakochany wilczek”, „Jak wytresować smoka?”, „Psy i koty: odwet Kitty”), jak i te jedynie dla dorosłych („Iluzjonista”, „Idiots and Angels”). Oprócz amerykańskich produkcji wśród kandydatów do nominacji znalazły się także filmy z Francji, Chin czy Japonii.

Newsfix trzyma jednak kciuki za „Toy Story 3D”. Mówiący po hiszpańsku Buzz albo związek Barbie z Kenem to sceny, które z pewnością zasługują na Oscara. Poza tym „Toy Story 3D”, w przeciwieństwie do  Shreka, pokazało, że kolejne części mogą myć równie dobre, a nawet lepsze.  Spośród 15 kandydatów Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej wyłoni trójkę, która już 27. lutego powalczy o Oscara!

Autor: Bożena Skubacz
Źródło: Oscars.org


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry