Ruszył festiwal „Filmy Świata Ale Kino!”

AKTUALNOŚCI, FILM, ROZRYWKA

W czwartek, 18. listopada ruszył festiwal „Filmy Świata Ale Kino!”, podczas którego widzowie będą mogli zobaczyć starannie wyselekcjonowane filmy z całego świata.

Tegoroczny festiwal to już szósta z kolei taka impreza w Polsce. Podczas pokazów zaprezentowanych zostanie 20 filmów. Ta niewielka ilość, jest specjalnym zabiegiem organizatorów, którzy nie chcą, aby widzowie poczuli się zasypani ogromem tytułów. Podczas tegorocznej edycji będzie można zobaczyć filmy z Afryki, Azji oraz Ameryki Łacińskiej.

Festiwal otworzył „Miód”, tureckiego filmowca, Semih Kaplanoglu.Jednak głównym trzonem tegorocznego festiwalu będą filmy z Ameryki Południowej. Jednym z nich będzie nagrodzony w Cannes, „Rok przestępny” w reżyserii Michaela Rowe. Film opowiada historię sado-masochistycznej relacji pomiędzy Laurą i Arturo, bohaterami filmu. Oprócz „Roku przestępnego”, z Południowej Ameryki widzowie będą mieli okazję zobaczyć „Kolorowe wzgórze” Carlosa Cesara Arbelaeza oraz „Post mortem” Pablo Larraina.
Na szczególną uwagę zasługuje również  „Złodziej światła”, film z Kirgistanu. To tragikomiczna opowieść o „Panu Światło”, który pomaga okolicznym mieszkańcom rozwiązywać ich problemy, nie tylko związane z elektrycznością.
Festiwal zamknie „Wujek Boonmee, który potrafi przywołać swoje poprzednie wcielenia” w reżyserii Tajlandczyka Apichatponga Weerasethakula. Świat żywych i umarłych przenika się w nim w sposób prawie mistyczny.
Festiwal „Filmy Świata Ale Kino!” będzie trwał do 25. listopada.

Autor: Bożena Skubacz
Źródło: filmyswiata.pl


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry