Facebook zastrzegł nazwę ,,face”

AKTUALNOŚCI, BIZNES, INTERNET

Twórca popularnego portalu społecznościowego Facebook obawia się o nielegalne wykorzystywanie słów tworzących nazwę firmy, czyli face (twarz) i book (książka).W USA urząd patentowy zgodził się na zastrzeżenie nazwy i przyznał Facebookowi prawo do posługiwania się znakiem towarowym, którym jest słowo „face”.

Warunkiem jest tylko uiszczenie w ciągu 3 miesięcy wymaganej opłaty, a wtedy znak towarowy wejdzie w jego posiadanie i zostanie wpisany do dziennika urzędowego. Po tym momencie Mark Zuckerberg, zgodnie z amerykańskim prawem, będzie mógł używać nazwy Facebook do firmowania: „usług telekomunikacyjnych, a mianowicie do dostarczania czatów, pism w postaci elektronicznej, przekazywania wiadomości między użytkownikami w zakresie użyteczności publicznej.

Prawo do znaku towarowego nie obejmie motoryzacji i nazw samochodów”, zastanawia tylko fakt, czemu sąd wyraził zgodę na zastrzeżenie potocznie używanego słowa, może już niedługo nie będzie można mówić o jabłkach (apple) czy innych przedmiotach codziennego użytku.

Paulina Paszko

Źródło: TC,GM


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry