ROBYN – Objawienie sceny electro ostatnich lat!

AKTUALNOŚCI, MUZYKA, ROZRYWKA

Niedoceniona piosenkarka, zaczynała jako autorka tekstów i kompozycji, dopiero po pewnym czasie zdecydowała się na własną karierę muzyczną. Ma swój własny styl i pomysł na siebie, a to się bardzo ceni szczególnie u artystów. Robyn, bo o niej mowa jest przedstawicielką i prekursorem europejskiej sceny electropopu i synthpopu. To właśnie ona dała początek i przetarła szlaki takim artystom jak :  La Roux, Lights czy Owl City.  Na swoim koncie ma już 7 płyt, lecz ostatnia z 2010 roku ,,Body Talk” wydana w 3 częściach spotkała się z największym entuzjazmem ze strony słuchaczy. W Polsce wydana będzie 10 grudnia 2010 r. przez Universal Music.

Szwedzka piosenkarka osiągnęła ogromny sukces dzięki ostatniemu krążkowi i właśnie rozpoczęła trasę koncertową po USA Robyn American Tour 2011.  Single z płyty znalazły się na czołowych listach przebojów na całym świecie. Utwór ,,Dancing on my own” zajął 3 miejsce w amerykańskim notowaniu US Billboard Hot Dance Club Songs i znajdował się w pierwszej dziesiątce notowań muzycznych w wielu europejskich krajach. Kolejny singiel ,, Hang with me” jak powiedziała Robyn ,,to słodycz zawinięta w melancholii” , uważam że jest to jeden z najlepszych utworów artystki. Ostatnim i najnowszym singlem jest ,, Indestructable” , który został doceniony przez magazyn Rolling Stone. Teledysk do piosenki wzbudza wiele kontrowersji, ponieważ występuje tam para w dość intymnej sytuacji. Robyn tłumaczy, że chcieli ukazać seks w sposób pozbawiony stereotypów, aby był to prawdziwy obraz a nie nagość, która pojawia się niemal wszędzie.Wokalistka założyła własną wytwórnie Konichiwa Records, aby mieć większy wpływ na swoją twórczość, nigdy nie podpisała kontraktu z innym artystą. Pierwszy raz mieliśmy okazję zobaczyć koncert Robyn w Polsce podczas FreeFormFestivalu w październiku tego roku.

Ostatnio piosenkarka wystąpiła gościnnie w serialu ,,Plotkara”, gdzie wykonała ,,Hang with me” akustycznie i uświetniła swoim występem odcinek ,, War of the Roses”.  W 2008 roku wystąpiła jako support podczas trasy koncertowej Madonny po Europie. Współpracowała również z takimi wykonowcami jak: Basement Jaxx, Teddybears czy The Knife. Robyn wyjawiła, że jej kolejny album mogłaby wydać już w 2011 roku, jednak patrząc na przepełniony kalendarz wokalistki stanie się to nie prędko.

Redakcja NEWSFix Magazine wybiera się na koncert ROBYN 12 marca 2011 roku do Berlina. Zapraszamy do Berlina ! 🙂

Autor: Agnieszka Dąbek

  • Redakcja

    Z tego co nam wiadomo to chwilowo brak dat dla Polski… ale szansa jakaś jest gdyż nowe terminy cały czas są dodawane 🙂

  • Marcin

    A czy Robyn przewiduje jakiś koncert w Polsce? Do Berlina trochę za daleko z Krosna, ale jakby była w Krakowie czy Warszawie to się chętnie wybiorę


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry