Ruszyła kolejna edycja Camerimage!

AKTUALNOŚCI, FILM

Ruszyła kolejna, lekko odmieniona edycja Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Plus Camerimage. Po raz osiemnasty w jednym miejscu zgromadzą się zarówno fani, jak i twórcy dobrego kina.
Poprzednie edycje festiwalu miały miejsce w Łodzi, ale władze miasta i twórca przeglądu, Marek Żydowicz nie potrafili dojść do porozumienia. Dlatego tym razem festiwal odbędzie się w Bydgoszczy.

Atrakcje pozostają jednak bez zmian. W tym roku zaprezentowanych zostanie ponad 400 filmów, w tym „Czarny łabędź” Darrena Aronofskiego, w którym zagrała m.in. Natalie Portman. Aronofski osobiście pojawi się na festiwalu, gdzie zostanie mu wręczona nagroda dla duetu reżyser-operator.
Natomiast nagrodę im. Krzysztofa Kieślowskiego odbierze Liam Neeson, którego obecnie można oglądać w filmie „Dla niej wszystko”.
4. grudnia zostanie też wręczona główna nagroda festiwalu Złota Żaba. Nominowane w tym roku, oprócz „Czarnego łabędzia”, są: „Wenecja”, „Essential Killing”, „Incepcja”, „127 godzin” i „Jak zostać królem”.
Festiwal Camerimage rozpoczął się w sobotę 27. listopada i potrwa do 4. grudnia. Wszystkich zaintersowanych zapraszamy do Opery Novej w Bydgoszczy.

Autor: Bożena Skubacz
Info: pluscamerimage.pl


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry