Kontrowersyjny zespół robi światową karierę!

AKTUALNOŚCI, MUZYKA, ROZRYWKA

Tysiące fanów na całym świecie, 4 albumy, 2 płyty koncertowe i 4 mini albumy to całkiem spory dorobek artystyczny należący do grupy Gossip.  To niezwykle charyzmatyczne trio w skład którego wchodza:  Beth Ditto- wokal, Brace Paine- gitara, gitara basowa oraz Hannah Blilie- perkusja.  Ich styl określa się jako: indie- rock, dance- punk i post- punk.Chociaż zespół istnieje od 1999 roku to sławę zyskali dopiero dzięki trzeciemu albumowi Standing In the Way of Control. Właśnie wtedy rozpoczęła się ich światowa kariera i dłuższe trasy koncertowe. W Polsce mieliśmy okazję zobaczyć ich występ na Heineken Open’er Festival w 2009 roku , a także na tegorocznym festiwalu w Jarocinie.


Niesłabnące zainteresowanie mediów utrzymuje wokalistka Beth, która otwarcie przyznaje, że jest lesbijką i feministką, często wywołuje skandale poprzez swoje kontrowersyjne poglądy. Broni również praw homoseksualistów  i uczestniczy w kilku kampaniach przeciw homofobii. Ditto jest również utalentowaną projektantką, stworzyła ubrania dla marki Evans oraz dostała propozycję wykreowania linii dla Topshopu, jednak piosenkarka odrzuciła ją ze względu na dyskryminację w rozmiarówce klientów o bujniejszych kształtach.

Ostatni album ,, Music for Men”, przyniósł zespołowi ogromną popularność, a single ,,Heavy Cross” oraz ,,Love Long Distance” zajmowały wysokie pozycje na listach przebojów przez kilka tygodni.  Natomiast zdania krytyków są podzielone. Niektórzy uważają, że muzyka Gossip wytycza nowe ścieżki undergroundu inni zaś, określają ich  styl jako monotonny . Jednak co do wokalu nikt nie ma zastrzeżeń, jest to jedna z najlepszych wokalistek obecnej muzyki alternatywnej.  Wiele utworów broni się przede wszystkim głosem Ditto.  Twórczość zespołu jest bardzo zróżnicowana, jednak ostatnie kompozycje przyciągnęły największa liczbę słuchaczy i zapewniły pozycję na rynku muzycznym.

Autor: Agnieszka Dąbek
Źródło: http://www.gossipyouth.com/

  • adam

    nareszcie cos ciekawego


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry