O ekranizacji gier słów kilka

CIEKAWOSTKI, FILM, GRY, ROZRYWKA

Świat gier komputerowych i filmu to czasem dwa nierozłączne elementy. Wielu graczy spędzając wiele godzin przed monitorem, zastanawia się jak mógłby wyglądać film oparty na podstawie fabuły gry, lub odwrotnie jakby wyglądała gra na podstawie filmu. Niektórzy filmowcy wpadli na taki pomysł i stworzyli kilka mniej lub bardziej udanych wersji gier czy filmów.

Udany początek ekranizacji gier

Filmem ważnym dla każdego gracza jest Mortal Kombat w reżyserii Paula W.S. Andersena. Jest to jeden z najlepszych filmów nakręconych na podstawie gry, oglądając go nie drażnią efekty specjalne, natomiast w akcję wciągają nas zapierające dech w piersiach bijatyki, czyli mamy do czynienia z typowym męskim kinem. Drugim filmem, o którym warto wspomnieć jest pierwsza część Tomb Raider, którego premiera miała miejsce w 2001 roku. Dodatkowo zaletą filmu (szczególnie dla mężczyzn) była występująca w nim niezwykle zmysłowa Angelina Jolie.

.Wielkie nadzieje i wielka porażka

Niezwykle wciągająca gra ostatnich lat Max Payne mogła posłużyć za scenariusz naprawdę interesującego filmu- zagadkowa atmosfera, piękne kobiety i Max tropiący zabójców swojej żony i córki. Niestety scenarzyści nieco zmienili fabułę filmu, pomijając np. narkotyczne wizje Maksa. Kinowa wersja filmu stała się wręcz horrorem o piekielnym świecie, zabrakło w niej najważniejszego motywu postępowania bohatera- zemsty. Nie tylko gra Max Payne została pozbawiona prawdziwej głębi- podobnie sytuacja przedstawia się, gdy mówimy o filmie Hitman, gdzie w i tak zawiłą fabułę wmieszano niepotrzebnie watki polityczne i sektę-jak na jeden film to trochę za dużo

Książe Persji

Film na podstawie kultowej gry Prince of Persia nie wszystkich powala na kolana, jest na odpowiednim, średnim poziomie. Scenarzyści raczej trzymali się konwencji gry nie zapominając o pierwowzorze.

Oglądając filmy oparte na scenariuszu gier trudno wybyć się porównań do gier, jednakże podobnie jest w przypadku filmów opartych na książkach. Niestety, nie zawsze nasze oczekiwania w stosunku do obejrzenia ekranizacji ulubionej gry będą pozytywne.

Autor: Paulina Paszko
Źródło: filmweb


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry