Bank przejmuje EMI!

BIZNES

Zaliczana do wielkiej czwórki wytwórni płytowych grupa EMI została przejęta przez bank US Citigroup. Bank był jednym z większych wierzycieli firmy, której długi sięgnęły 3.4 biliony funtów brytyjskich. Teraz, po przejęciu własności spółki, bank zmniejszył dług, do „jedynego” 1.2 biliona funtów.


Wytwórnia EMI znana jest ze współpracy z najbardziej znanymi artystami, m.in. Coldplay, Lily Allen, Pete’m Dotherty’m, Katy Perry, Robbie’m Williamsem czy Gorillaz.

Citigroup planuje sprzedać wytwórnię, która będzie kontynuować prace pod nadzorem tego samego zarządu. W 2007 roku EMI była przejęta przez Terra Firma, firmę, która pożyczyła pieniądze od Citygroup, aby jej przewodniczący, Guy Hands mógł kontynuować przejęcie.

„Przejęcie EMI przez Citigroup jest niezwykle pozytywnym krokiem dla firmy” – mówi Roger Faxon, szef EMI. „Dało to nam jeden z najbardziej solidnych bilansów w branży, z umiarkowanym poziomem zadłużenia. Jesteśmy pewni, że umożliwi nam to zdolność do prowadzenia firmy w przyszłości – dodaje.

Autor: Ada Struś
Źródło: Emi Music


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry