Konkurs na najpiękniejszą fotografię kosmosu

AKTUALNOŚCI

Jeśli interesujesz się astronomią i fotografią, prawdopodobnie zaciekawi cię konkurs astrofotograficzny AstroCamera 2011, organizowany przez Centrum Hewelianum w Gdańsku. Astrofotografia zajmuje się fotografowaniem sfery niebieskiej, w tym planet, mgławic czy galaktyk . Sztuka ta pozwala zobaczyć obiekty słabo widoczne gołym okiem lub przez nieduże teleskopy. W konkursie będą brały udział dwie kategorie zdjęć: fotografie Układu Słonecznego (Księżyca, planet, komet, meteorów, ale także zaćmień, wschodów i zachodów) oraz obiektów głębokiego nieba (galaktyk, mgławic, gromad gwiazd).

Photo Credit :NASA

Fotografie – maksymalnie trzy, czarno-białe lub kolorowe – należy przysyłać do 22 kwietnia. Zdjęcia muszą być zarówno wydrukowane na papierze fotograficznym (w formacie 210×280 mm), jak i zapisane na płycie CD lub DVD, w możliwie największej rozdzielczości (zgłoszenia, niespełniające tych warunków, nie będą brały udziału w konkursie). Uczestnikami konkursu mogą być wyłącznie osoby pełnoletnie. Zwycięzca z każdej kategorii otrzyma 1,5 tys. zł. Nagrody za drugie i trzecie miejsce w konkursie wynoszą 1000 oraz 500 zł.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do końca maja. W połowie roku planowane jest zorganizowanie plenerowej wystawy, na której zostaną przedstawione nagrodzone i wyróżnione fotografie.

Więcej szczegółów na stronie: www.hewelianum.pl/.

Autor: Justyna Kalicińska
Źródło: PAP – Nauka w Polsce


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry