Siła mediów społecznościowych.

AKTUALNOŚCI, INTERNET

Social media nowy teren który zapanował w mediach. Prawie każdy z nas ma sowje konto na Naszej – Klasie, Facebooku, Blipie, zakładamy blogi oraz dyskutujemy na forach internetowych. Profile portalach internetowych zakładają także firmy, wydawcy największych gazet w Polsce, telweizje. Dzieki dodaniu tych ostatnich do grona znajomych mamy pewną codzienną dawke najnowszych i najważniejszych widaomości. Również my sami możemy dostarczać wielu informacji.

Powódź, która dotknęła Wrocław w roku 2010 pokazła jak na wielu informacji mogliśmy uzyskać po zalogowaniu na nasze konto na poprtalu społecznościowym. O sytułacji z zalanych terenów „Blipowali” Ci którzy zostali dotknięci tragedią oraz wolontariusze. Pojawiały się informacje z mediów oraz amatorskie filmy i zdjęcia. POojawiały się szyciej niż w tradycyjnych mediach co jest ich olbrzymią zaletą. Tylko w serwisie Blip pojawiało się ok 1400 statusów na tagu powódź.

Czuwali również internauci na Facebooku, uczestnicząc w grupie Powódź Wrocław 2010”. W sumie do grupy zapisało się prawie tysiąc osób, które umieściły ponad 250 zdjęć i 130 linków do różnych wiadomości.

Na blogu Pawał Andrzejczuka można było odczytać najnowsze i najważniejsze wiadomości. Relację na blogu tworzyło 300 internautów. Pan Andrzej otrzymał ok 3 tysięcy meili z informacjami z Dolnego Śląska, do tego dochodziły jeszcze zdjęcia i filmy.

Dzięki internautom, którzy byli lepiej zorganizowani i ich informacje były podowane szybciej niż w tradycyjnych mediach poznaliśmy siłę mediów społecznościowych.

Autor: Paulina Liana

  • ewqaewqa

    Yyy, a Ziema obraca się wokół słońca. Nie wiem dlaczego wchodzę tu z nadzieją, że w końcu pojawi się jakiś porządny tekst lub news nie spóźniony nawet 2 dni.

    Od tak młodego serwisu wypada wymagać świeżości i zapału. A newsfix wygląda jak robiony na odwal się bo ktoś kazał.

    Na przykład ten tekst. Nijaki, miałki i w sumie o niczym. A temat tak wdzięczny że aż szkoda nie wykorzystać.

    Mimo wszystko życzę dobrze i pozdrawiam.


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry