Dr Maria Siemionow w Polsce

AKTUALNOŚCI

Światowej sławy chirurg plastyczny i transplantolog, dr Maria Siemionow, już wkrótce odwiedzi Polskę. Dnia 29 marca dr Siemionow wygłosi w Warszawie wykład „Ethics of Face Transplantation”. Spotkanie jest organizowane przez Polską Akademię Nauk; wstęp na wykład jest otwarty i bezpłatny.

© Darren Baker/ fotolia

Dr Maria Siemionow międzynarodową sławę zdobyła 2 lata temu, dokonawszy pierwszego w USA, a czwartego na świecie udanego przeszczepu twarzy. Operowaną była kobieta, okropnie oszpecana przez męża; dr Siemionow przeszczepiła jej aż 80% powierzchni twarzy, pochodzącej od zmarłej dawczyni (nigdy dotąd nie podjęto się tego rodzaju przeszczepu w takiej skali). Urodziła się w 1950 r. w Krotoszynie. Studia medyczne ukończyła na Akademii Medycznej w Poznaniu, gdzie następnie obroniła doktorat z mikrochirurgii. Obecnie prowadzi badania naukowe w ośrodku klinicznym

Wykład dr Siemionow rozpocznie się o godzinie 12:00 w Pałacu Staszica. Aby wziąć udział w spotkaniu należy wypełnić formularz, dostępny na stronie www.aktualnosci.pan.pl/ i przesłać go do dnia 23 marca na adres: anna.sienkiewicz@pan.pl.

Autor: Justyna Kalicińska
Źródło: PAP – Nauka w Polsce


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry