Zdałeś maturę? Nie ma się czym chwalić… [ z sieci ]

CIEKAWOSTKI, HUMOR

W ostatnich dniach mieliśmy okazję dowiedzieć się, że polscy uczniowie uzyskali całkiem niezłe wyniki w międzynarodowych testach na kompetencję1. W tym kontekście intrygująco wypada cykl programów, dostępny na większych portalach video, pod znamiennym tytułem: „Matura to bzdura”.

„Matura to bzdura” jest projektem, mającym na celu pokazanie, że posiadanie matury i wiedzy nie zawsze musi iść w parze. Prowadzący programu, Kuba Jankowski, zadaje przypadkowo napotkanym na ulicy osobom pytania z dziedzin takich jak: geografia, historia, język polski, fizyka. Pytania nie są ani skomplikowane, ani wyszukane. Ot, wszystko, co każdy, mający maturę, powinien wiedzieć: w którym roku był chrzest Polski, kto napisał Pana Tadeusza, jakie miasto jest stolicą Francji, co odkrył Kopernik? Banalne? Na poziomie podstawówki? Najwyraźniej nie dla wszystkich. „Plejada” odpowiedzi potrafi zwalić w nóg. Jeżeli jesteś zatroskany poziomem polskiego szkolnictwa, być może nie powinieneś oglądać tego programu. Śmieszne, bolesne, czasami żenujące i, niestety, prawdziwe.

Aby obejrzeć odcinki „Matura to bzdura”, kliknij tutaj: http://maturatobzdura.tv/.

1http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/321545,miedzynarodowy-raport-oecd-wielki-sukces-polskich-uczniow.html.

Autor: Justyna Kalicińska
Źródło:


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry