The White Stripes kończą działalność!

AKTUALNOŚCI, MUZYKA

Jeden z projektów mistrza gitary i perkusji Jacka White’a zakończył działalność. Z dniem 2 lutego 2011 roku, po ponad dziesięciu latach działalności grupa The White Stripes przestała istnieć.

Ogłoszenie umieszczone 2.02 na oficjalnej stronie formacji, jest równoznaczne z zakończeniem historii grupy. Duet z Detroit zapowiada, że „nie będzie nowych nagrań ani koncertów”


W oświadczeniu artyści tłumaczą „Powodem [rozstania] nie jest przez różnice artystyczne ani braku chęci kontynuowania, ani z powodu problemów zdrowotnych Jacka i Meg. Oboje czują się dobrze i są w dobrym zdrowiu. „To [rozstanie] wynika z wielu powodów, jednak głównym jest to, aby zachować to co piękne i specjalne w zespole – aby pozostało takie jakie jest” –czytamy dalej.

Dodatkowo, Meg i Jack napisali specjalną wiadomość do fanów : „The White Stripes nie należy już do nas – The White Stripes jest teraz wasze i możecie zrobić z nim cokolwiek chcecie. Piękno sztuki i muzyki jest tym, co trwa zawsze, jeżeli tylko ludzie tego chcą”.

Warto przypomnieć, że The White Stripes nie występowali na żywo już od 2007 roku, czego powodem były stany lękowe Meg. W zeszłym roku ukazał się jednak ich album „Under Great White Northern Lights”

Autor: Ada Struś
Źródło: nme.com


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry