Newest Zealand – cudowna mieszanka

AKTUALNOŚCI, MUZYKA, ROZRYWKA

Newest Zealand jest to projekt muzyczny, zresztą bardzo udany, którego pomysłodawcą jest Borys Dejnarowicz były frontman indie- rockowego zespołu Car Is On Fire, który gościł na festiwalu Open’er w 2009r. W skład zespołu wchodzą oprócz Borysa: Paweł i Piotr Zalewscy (członkowie Excessive Machine), perkusista Remek Zawadzki ( Afro Kolektyw) oraz grający na keyboardzie Stefan Głowacki. W projekcie wzięło udział wielu artystów z polskiej sceny muzyki alternatywnej m.in. Furia Futrzaków, Excessive Machine, Muchy, Renton, Mitch&Mitch oraz wielu innych.

Muzyka Newest Zealand jest trudna do zdefiniowania, ale odczuwa się mieszaninę indie- rocku, new wave, synth i jazzu. Autorem wszystkich kompozycji jest Dejnarowicz. Odczuwalne i zaskakujące zarazem, jest że każda piosenka to doskonała częścią projektu, wspaniała kompilacją dobrego smaku i stylu. Już dawno w polskiej muzyce nie ukazał się żaden album o podobnej stylistyce, z takimi ciekawymi artystami na czele.

Pierwszym utworem z płyty jest ,, As Sure As Sunrise”, który był pierwszym reprezentantem albumu i okazał się wielkim sukcesem. Muzycy popisali się dużą różnorodnością, a kolejne pozycje na płycie powodują, że chce się jej słuchać w kółko. Zespół jest doskonałym przykładem, że nawet na polskiej scenie muzycznej można osiągnąć sukces niekoniecznie nagrywając popowe kawałki. W projekcie możemy usłyszeć niebywałe brzmienie i instrumenty rzadko spotykane tj. harfa celtycka czy viola da gamba. Właśnie takie elementy przyciągają uwagę publiczności, która jest coraz liczniejsza. Ich trasa koncertowa spotyka się z dużym zainteresowaniem.

Nazwa zespołu została wymyślona przez Borysa Dejnarowicza, który chciał uciec daleko od Polski. Sprawdził, że najdalej znajduje się Ocean Spokojny, a obok Nowa Zelandia. Wymyślił jeszcze nowszą Zelandię jako miejsce ucieczki i spokoju, swoisty azyl i tak powstało Newest Zealand. Jeśli ktoś jeszcze nie słyszał o zespole, to jak najbardziej warto zapoznać się z ich muzyką, która reprezentuje naprawdę światowy poziom.

Autor: Agnieszka Dąbek
Źródło: http://newestzealand.net


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry