Krótka historia SKY MOVIES UK cz.2

AKTUALNOŚCI, MEDIA, TELEWIZJA

Wraz ze startem platformy SKY Digital w 1998 roku, sieć SKY postanowiła ponownie dokonać zmian w prezentacji swoich kanałów filmowych. SKY Movies Screen 1 od 1998 roku zostało nazwane SKY Moviemax a SKY Movies Screen 2 nazwano SKY Premier. SKY Movies Gold otrzymało nazwę SKY Cinema.

Dzięki przejściu na nadawanie technologią cyfrową SKY mogło pozwolić sobie na powiększenie ilości nadawanych kanałów filmowych. SKY Moviemax nadawany był na czterech kanałach, SKY Premier na pięciu, w tym jeden eksperymentalnie w wersji panoramicznej. Od 1998 roku abonenci kanałów filmowych mieli do dyspozycji setki różnych filmów w ciągu miesiąca w cyfrowej jakości obrazu i dźwiękuW 2002 roku dokonano kolejnej zmiany nazw i wizualizacyjnej programów spod szyldu SKY Movies. Na około rok, bo do listopada 2003 r. abonenci mieli dostęp do SKY Movies Max, SKY Movies Premier oraz SKY Movies Cinema. W 2003 roku zrezygnowano z nowych ‘oryginalnych’ nazw kanałów powracając do źródła i nazwy SKY Movies. Abonenci otrzymali SKY Movies w wersji od 1 do 9.Istniała możliwość wykupienia abonamentu kanałów parzystych i nieparzystych, które jak wcześniej napisano o SKY Movies i SKY The Movie Channel z 1993 roku, różniły się gatunkami nadawanych filmów. 30 stycznia 2006 roku operator SKY Digital dołączył SKY Movies 10 oraz dwa nowe kanały filmowe w wysokiej rozdzielczości Sky Movies 9 HD i Sky Movies 10 HD.W kwietniu 2007 roku sieć SKY zdecydowała się na skategoryzowanie nadawanych przez siebie kanałów. Od tej pory kanały z marki SKY Movies określają widzowi w swojej nazwie rodzaj nadawanych filmów.

Lp Nazwa kanału Informacje o kanale
1 Sky Movies Premiere Kanał premierowy nadający filmy wchodzące na antenę SKY Movies
2 Sky Movies Comedy Kanał nadający filmy o tematyce komediowej ( filmy telewizyjne oraz kinowe)
3 Sky Movies Action and Thriller Kanał nadający filmy o tematyce sensacyjnej ( filmy akcji  telewizyjne oraz kinowe)
4 Sky Movies Drama&Romance Kanał nadający komedie romantyczbe, filmy o tematyce melodramatycznej, społecznej ( filmy telewizyjne oraz kinowe)
5 Sky Movies Classics Kanał nadający filmy o określane mianem klaycznej, (głównie znane produkcje  kinowe z lat 40-90)
6 Sky Movies Family Kanał nadający filmy przeznaczone dla całej rodziny( filmy telewizyjne oraz kinowe)
7 Sky Movies SciFi & Horror Kanał nadający filmy o tematyce Horroru i Science fiction
8 Sky Movies Indie Kanał nadający filmy niezależne (głównie znane z festiwali filmowych )
9 Sky Movies Modern Greats Kanał nadające znane filmy które odbiły swoje piętno na współczesnej kinematografii z lat 1970-2000
10 Sky Movies HD 1 i 2 Kanały filmowe nadające nowości w wysokiej rozdzielczośći

Podsumowując dynamiczne przemiany SKY Movies, jakie wydarzyły się do 2009 roku, jest on niekwestionowanym liderem na rynku tematycznych kanałów filmowych w Wielkiej Brytanii. Ponad 800 filmów miesięcznie na 11 kanałach, w najwyższej jakości obrazu i dźwięku gwarantuje niezapomniane przeżycia abonentom i ich rodzinom.

Autor: Rafał Kudliński

Zdjęcia: BSKYB

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry