AGENT XXL: RODZINNY INTERES już wkrótce w kinach!

AKTUALNOŚCI, FILM, ROZRYWKA

Agent XXL wraca i ma ze sobą wsparcie – towarzyszy mu pasierb o imieniu Trent. Martin Lawrence po raz trzeci wcielił się w agenta FBI, Malcolma Turnera, a Trent a zagrał Brandon T. Jackson. Kiedy chłopak staje się przypadkowo świadkiem morderstwa, Malcolm postanawia zapewnić mu bezpieczeństwo – przebiera go za Charmaine i umieszcza w szkole dla dziewcząt, a sam po raz kolejny udaje Mamuśkę. Muszą złapać mordercę zanim ich namierzy…


Widzowie poznali Mamuśkę w 2000 roku oglądając film „Agent XXL”. Pokochali ją i tłumnie chodzili na film, podobnie jak na jego drugą część. Martin Lawrence zdobył rzesze fanów na całym świecie – ludzie uwielbiają potężną Mamuśkę walczącą z przestępcami.
Nieważne ile masz lat i skąd jesteś – na pewno ulegniesz urokowi Mamuśki. „Każdy z nas zna jakąś mamuśkę – ma siostrę czy babcię, która jest szczera aż do bólu i ma złote serce.” – mówi Lawrence, a producent David T. Friendly dodaje : „Martin świetnie rozumie swoją bohaterkę i dzięki temu widzowie ją uwielbiają. Bije z niej pozytywna energia. Sprawia, że świat staje się lepszy.”

„Mamuśka to ikona. Ma zdanie na każdy temat i nie boi się go wyrażać. Kiedy trzeba, potrafi przywołać do porządku, ale i pocieszyć. Jest wspaniała.” – mówi reżyser, John Whitesell, który nakręcił poprzednie części filmu.
Po sukcesach „Agenta XXL” i „Agenta XXL 2” twórcy ochoczo przystąpili do pracy nad trzecią częścią, ale pragnęli wprowadzić do niej coś nowego. „Pragnęliśmy dopełnić serię, a nie kopiować wcześniejsze filmy.” – tłumaczy Friendly, który razem z Lawrence’em i scenarzystą, Matthew Fogelem, postanowił sprawić Mamuśce wspólnika – pasierba o imieniu Trent. Akcja filmu rozgrywa się w żeńskim liceum, nie zabrakło scen tanecznych…
Historia zaczyna się w momencie, gdy Trent kończy ogólniak i dostaje się na uniwersytet, ale postanawia rzucić naukę i zostać raperem. To prowadzi do konfliktu z ojczymem, ale kiedy chłopak zostaje przypadkowym świadkiem morderstwa, skłóceni bohaterowie muszą współpracować. Przebierają się za kobiety i ukrywają się w żeńskim ogólniaku. Wynika z tego wiele komicznych sytuacji, ale twórcy nie zaniedbali relacji między bohaterami. Malcolm musi pogodzić się z Trentem, a Trent dojrzeć do odpowiedzialnych decyzji. „Uwielbiam grać Mamuśkę, a trzecia część filmu jest moją ulubioną, bo związek Malcolma i jego pasierba to bliska mi sytuacja.” ¬– mówi Martin Lawrence.

Jackson przyznaje, że rola w tym filmie to spełnienie jego marzeń.

„Martin Lawrence to mój idol. Praca z nim była niezwykłym doświadczeniem. Dawał mi mnóstwo cennych rad, również tych, które dotyczyły noszenia kostiumu. Podstawą było wczucie się w rolę, luz i dobra zabawa. Z natury jestem towarzyski i pogodny, więc nie miałem z tym problemów.”

– śmieje się młody aktor znany z takich filmów jak „Jaja w tropikach” i „Percy Jackson i bogowie olimpijscy : Złodziej pioruna”.

Jackson opisuje Trenta jako „nastolatka, który jest pewny, że zostanie znanym raperem”. Chłopak uważa się też za podrywacza, ale trudno wyrywać dziewczyny, gdy jest się przebranym za jedną z nich…

”Udając Charmaine poznaje naturę kobiet, a także dowiaduje się o sobie czegoś nowego.” ¬– mówi aktor i dodaje, że najtrudniej było wiarygodnie grać dziewczynę, a jednocześnie zachować charakter i styl bycia Trenta.

Chłopak nie tylko ukrywa się przed bandziorem, ale i próbuje poderwać Haley (Jessica Lucas) – piękną wokalistkę i kompozytorkę. Trent jest nią zachwycony, ale Charmaine musi udawać tylko koleżankę. Zaprzyjaźniając się z Haley staje się lepszym człowiekiem (i facetem).

„Stają się sobie bliskie, bo Haley uważa, że Charmaine jest do niej podobna. Dzięki nowej koleżance nabiera pewności siebie.” ¬ – mówi Jackson.

Charmaine i Haley nie są ulubienicami szkolnych gwiazdeczek. Przewodząca nimi Jasmine (Portia Doubleday) jest wyjątkowo cięta na Mamuśkę i Charmaine, ale dzięki tej napiętej relacji widzowie zobaczą kilka interesujących scen tanecznych… „

Cóż, młodzi ludzie wyrażają emocje przez muzykę i taniec.” – tłumaczy Whitesell.

W filmie można podziwiać efekty niezwykłej pracy specjalistów od charakteryzacji, makijażu i protetyki. „Współpracowaliśmy z najlepszymi z najlepszych. Przy filmie pracowali wybitni specjaliści dzięki czemu „Agent XXL 3” jest rewelacyjny.” ¬– zapewnia reżyser. Filmowcy sięgnęli po najnowsze technologie i podnieśli sobie poprzeczkę – zrobili wszystko, by trzecia część serii o Mamuśce była równie innowacyjna, jak pierwsza. Przy osiągnięciu tego efektu pomagali między innymi makijażyści z Spectra Motion Inc.
Zdjęcia powstały w Atlancie. „W filmie jest dużo południowej muzyki, więc Atlanta była dla nas wymarzonym miejscem pracy. Niemal w każdej scenie odnajdziemy coś charakterystycznego dla Atlanty.” – mówi Whitesell. Kręcono między innymi w Agnes Scott College, a także Centennial Park, Little Five Points i Ainsley Park.

Premiera w Polsce  29 kwietnia 2011 roku!

Info: Imperial Cinepix


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry