Wakacje nadchodzą, zima jeszcze trwa, Bułgaria wraca do łask .

AKTUALNOŚCI, BIZNES, STYL ŻYCIA, ZDROWIE I URODA

Po pierwszym, grudniowym ataku zimy, styczniowa – dość łagodna – aura zmusiła miłośników białego szaleństwa do zwrócenia się ku alpejskim stacjom narciarskim. Rozczarowani krajową odwilżą szukaliśmy śniegu poza granicami – głosi raport opracowany przez Qtravel.pl, polską wyszukiwarkę ofert turystycznych. Jednak najwięcej uwagi poświęcaliśmy planując już wakacje, szczególną uwagę zwracając na kraj bardzo dobrze znany dojrzałemu pokoleniu Polaków – mianowicie na Bułgarię.

Photo: David Liuzzo

Styczeń upłynął pod znakiem poważnych perturbacji społeczno-politycznych w kraju będącym jednym z głównych celów polskich turystów – Tunezji. Ryzyko związane z podróżą do tego północnoafrykańskiego kraju spowodowało natychmiastową reakcję Polaków planujących wakacyjny wypoczynek.

– W rankingu najczęściej wyszukiwanych w Qtravel.pl kierunków podróży pozycja Tunezji dość poważnie spadła.  O ile we wszystkich wcześniejszych zestawieniach miesięcznych Tunezja zawsze mieściła się w pierwszej siódemce najczęściej wyszukiwanych destynacji, to w styczniu jej pozycja gwałtownie spadła. Zamieszki w tym kraju, przesilenie polityczne i obalenie dotychczasowego dyktatora mocno podważyły zaufanie turystów – mówi Agnieszka Grygiel, Dyrektor Sprzedaży i Rozwoju internetowej wyszukiwarki ofert turystycznych Qtravel.pl. – Wielkim zwycięzcą okazał się Egipt. Odwrócenie się od Tunezji oznaczało wprost zwrot ku Egiptowi. Któż mógł przypuszczać, że i tym razem rzeczywistość okaże się tak zaskakująca i dynamiczna i to właśnie Egipt będzie następny w kolejce do wystąpień ludności? – dodaje Agnieszka Grygiel.

Zyskały za to kraje europejskie, głównie Turcja, Chorwacja i Bułgaria – kraj znany dobrze pokoleniu obecnych 50-latków, za lat PRL namiastka Włoch czy Grecji. Obecnie, już jako członek Unii Europejskiej odkrywana przez młodsze pokolenie Polaków ponownie jako bardzo dobre miejsce na atrakcyjny i tani letni wypoczynek.

Oczywiście użytkownicy Qtravel.pl nie poszukują wyłącznie ofert na sezon wakacyjny. Po styczniowych odwilżach warunki śniegowe w kraju pogorszyły się, co zwróciło uwagę miłośników białego szaleństwa na tradycyjne, alpejskie stacje narciarskie. Aktywny wypoczynek na nartach to nadal najczęściej poszukiwany element oferty turystycznej.

Zwolennicy aktywnego, zimowego wypoczynku poszukują głównie ofert we Włoszech oraz Szwajcarii. Zadawane naszej wyszukiwarce pytania pozwalają na ocenienie tej grupy osób jako dość dobrze sytuowanej. Szukają oni kilkudniowych ofert, z pełnym zakresem usług, w miejscach położonych blisko stoków o najwyższym standardzie.

Wśród najczęściej wyszukiwanych w styczniu w wyszukiwarce Qtravel.pl atrakcji związanych znalazły się – tradycyjnie już – aquapark, nurkowanie czy basen. Nowością jest pojawienie się pytań dotyczących ofert związanych z majową beatyfikacją Jana Pawła II.

Źródło:Qtravel.pl


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry