„aTAK Mody” w Renomie.

AKTUALNOŚCI

To będzie najgorętszy miesiąc tego roku – przez cały marzec w domu handlowym Renoma trwać będzie „aTAK Mody”. W projekcie znalazło się m. in. spotkanie z Maciejem Zieniem, który opowie o najnowszych trendach, wyjątkowa wystawa fotografii „Fotofashion” oraz warsztaty konkursowe dla fotografów mody. Jeśli do tego dodać drugą odsłonę programu edukacyjnego zatytułowanego tym razem Start!Fashion!, przeznaczoną dla rozpoczynających karierę młodych projektantów,  to szykuje się we Wrocławiu nie lada gratka dla fanów mody.

Marcowe wydarzenie podzielone jest na  cztery bloki tematyczne. Pierwszy z nich zatytułowany Start! Foto! Rozpocznie się we wtorek 8 marca, kiedy to nastąpi  otwarcie prestiżowej wystawy „Fotofashion”, na którą składa się 66 zdjęć ponad 35 autorów, pracujących zarówno dla polskich, jak i zagranicznych domów mody. „Fotofashion” to unikalny zbiór wielkoformatowych zdjęć z pokazów mody, kampanii reklamowych, a także zdjęcia nigdzie dotąd niepublikowane, będące pracami własnymi artystów. Na wystawie będzie można zobaczyć prace m.in. Roberta Wolańskiego, Jacka Poremby, Wojtka Wieteski oraz Marii Przybysz pracującej dla domu mody Chanel. W tym dniu zapraszamy również na  spotkanie z Natalią Wrzesień, dotyczącą historii  fotografii mody. I wreszcie prawdziwa szansa dla wszystkich miłośników fotografii: 8 marca rusza konkurs na najlepsze zdjęcie o tematyce fashion. Rywalizacja będzie prowadzona w dwóch kategoriach – dla zawodowców i amatorów. Prace konkursowe będą zbierane przez cały miesiąc, a autora najlepszego zdjęcia czeka zaproszenie do sfotografowania pokazu mody Macieja Zienia. Prace należy przesyłać w wersji elektronicznej na adres: foto@renoma-wroclaw.pl.

Sobota 12 marca upłynie pod hasłem Start! Eko!. Tego dnia zapraszamy m. in. na pokaz kolekcji mody ekologicznej, na którą składają się zjawiskowe kreacje uszyte z papieru, przygotowane przez studentów Szkoły Artystycznego Projektowania, a także tradycyjne kolekcje wykorzystujące naturalne materiały, takie jak len czy bawełna. W tym dniu zapraszamy również na spotkania poświęcone zrównoważonemu rozwojowi, pokazy baristów, degustacje najlepszej kawy, a także warsztaty dotyczące  zdrowego żywienia, podczas których odbędą się konsultacje z dietetykami oraz wykłady o plusach i minusach wiosennych diet.

Kolejny, trzeci blok tematyczny „aTAK-u Mody”, startuje w sobotę 19 marca pod hasłem Start! Glamour! Oprócz pokazów mody kolekcji „glam”, zapraszamy na modowe metamorfozy. Poprowadzą je dwie znane blogerki, nagradzane za swoje stylizacje. Joanna Kiereś i Małgorzata Salamon dobiorą kreację do sylwetki oraz doradzą, jak dopasować strój do konkretnego wydarzenia, czyli rozpracują tzw.”dress code”. Na zakończenie– pokaz najlepszych metamorfoz. Jak zgłosić chęć uczestnictwa w modowej przemianie? Wystarczy wysłać maila na adres: metamorfozy@renoma-wroclaw.pl. Zgłoszenia przyjmowane są od 1 do 15 marca.

Projekt „aTAK Mody”kończy blok FASHION WEEK. Od 30 marca do 1 kwietnia Renoma organizuje warsztaty konkursowe dla młodych projektantów mody pod kierunkiem Macieja Zienia. Przyszli kreatorzy będą tworzyć w Renomie kreacje pod okiem mistrza, a najlepszy z nich wygra staż w jego atelier. Jak wziąć udział w rywalizacji? Wystarczy wysłać maila na adres konkurs@renoma-wroclaw.pl do dnia 27 marca. W tytule maila należy wpisać Start! Fashion!

Miesiąc pełen atrakcji zakończy otwarte spotkanie z Maciejem Zieniem, który opowie o trendach mody na nadchodzący sezon.

Źródło: Renoma

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry