Nowy iPad 2 od 25 marca w Polsce

AKTUALNOŚCI, TECHNOLOGIE

Całkowicie nowa konstrukcja jest cieńsza, lżejsza i szybsza; dodatkowo z FaceTime, osłonami Smart Covers i baterią pozwalającą na pracę do 10 godzin.

2 marca 2011 r. – firma Apple® zaprezentowała iPada™ 2, nową generację magicznego urządzenia do przeglądania stron internetowych, czytania i wysłania emaili, zabawy zdjęciami, oglądania filmów, słuchania muzyki, grania w gry, czytania ebooków i wielu innych zastosowań. iPad 2 przynosi zupełnie nowe wzornictwo, z konstrukcją cieńszą o 33 procent i lżejszą do 15 procent od oryginalnego iPada, przy zachowaniu tego samego, imponującego wyświetlacza LCD o przekątnej 9,7 cala i z podświetleniem LED. W modelu iPad 2 zastosowano nowy, dwurdzeniowy procesor Apple A5, zapewniający oszałamiającą wydajność i niezwykłą grafikę. Nowe urządzenie jest wyposażone w dwie kamery – jedną z przodu, współpracującą z aplikacjami FaceTime® i Photo Booth®, a drugą z tyłu, zdolną do nagrywania filmów w rozdzielczości 720p HD.Dzięki temu użytkownicy iPadów będą mogli po raz pierwszy skorzystać z innowacyjnej usługi FaceTime. Choć nowy model jest cieńszy, lżejszy i oferuje wiele nowych funkcji, to wciąż zapewnia do 10 godzin pracy na akumulatorach*, do czego użytkownicy zdążyli już przywyknąć. iPad 2 dostępny jest w kolorze białym lub czarnym. Dostępne są modele działające w sieci 3G AT&T bądź Verizon. Nowością są innowacyjne osłony Smart Cover w wielu wariantach kolorystycznych, wykonane z atrakcyjnego poliuretanu bądź wysokiej klasy skóry.

„iPad, którego sprzedaż przekroczyła 15 milionów sztuk, zdefiniował całkowicie nową kategorię urządzeń mobilnych” – powiedział Steve Jobs, Dyrektor Generalny Apple. „W czasie, gdy inni za wszelką cenę próbują skopiować pierwszą generację iPadów, my wprowadzamy iPada 2, który podnosi poprzeczkę znacznie ponad zasięg konkurencji, najpewniej zmuszając ich do powrotu do tablic projektowych.”

Dzięki nowym kamerom z przodu i tyłu urządzenia, właściciele iPadów 2 mogą teraz wykonywać połączenia FaceTime do milionów użytkowników takich urządzeń jak iPhone® 4, iPod touch® i komputery Mac®, widząc członków swojej rodziny i przyjaciół wszędzie tam, gdzie jest zasięg Wi-Fi. Aplikacja Photo Booth pozwala zastosować ciekawe efekty wizualne do zdjęć wykonanych dowolną z dwóch kamer, w tym osiem specjalnych filtrów fotograficznych, takich jak ściskanie, skręcanie i kalejdoskop.

iPad 2 wykorzystuje iOS 4.3, najbardziej zaawansowany na świecie mobilny system operacyjny, który przynosi szereg nowości. Zwiększono m.in. szybkość mobilnej przeglądarki Safari®, dodano funkcję iTunes® Home Sharing i wprowadzono ulepszenia do AirPlay®**. Przełącznik na bocznej obudowie iPada może teraz służyć do blokowania układu ekranu lub wyciszania dźwięku; pojawiła się też funkcja Personal Hotspot, która pozwala udostępnić połączenie internetowe z iPhone’a 4 poprzez Wi-Fi. Dodatkowe funkcje modelu iPad 2 to między innym wbudowany żyroskop do zaawansowanego sterowania w grach, obsługa standardu HSUPA do szybszego wysyłania danych w sieciach 3G przy użyciu modelu iPad 2 Wi-Fi + 3G, a także lustrzane odbicie sygnału wideo przez HDMI, dzięki czemu, po zastosowaniu opcjonalnej przejściówki, użytkownicy mogą wyświetlić obraz z iPada na telewizorze HD.

Innowacyjna osłona Smart Cover zabezpiecza ekran iPada 2, zachowując minimalną grubość urządzenia i jego niską wagę. Zaprojektowano ją z zastosowaniem unikalnych, samodopasowujących się zawiasów magnetycznych, które dają się łatwo przyłączać i rozłączać. Otwarcie osłony Smart Cover automatycznie wyprowadza iPada 2 ze stanu uśpienia, a jej zamknięcie wywołuje efekt odwrotny. Miękka wyściółka z mikrofibry pomaga utrzymać ekran w czystości. Osłona Smart Cover daje się także złożyć w podpórkę, przydatną podczas pisania i oglądania filmów. Dostępna jest w wersji z atrakcyjnego poliuretanu za 39 USD lub z wysokiej klasy skóry za 69 USD, w wielu wariantach kolorystycznych, także w serii (PRODUCT) RED. Sprzedaż tej wersji wspomaga globalny fundusz na rzecz walki z HIV/AIDS w Afryce.

Firma Apple zaprezentowała także dwie nowe aplikacje: iMovie® i Garageband® dla iPada. Obie dostępne są w App Store℠ w cenie 4.99 USD każda. Dzięki iMovie użytkownicy iPada 2 mogą nagrywać i edytować wideo bezpośrednio na iPadzie, publikować filmy na YouTube, Facebooku, Vimeo i galerii MobileMe℠; oglądać je na iPodzie®, telefonie iPhone i iPadzie oraz, dzięki Apple TV® i funkcji AirPlay, na telewizorach HD. Garageband zmienia iPada w kolekcję instrumentów i 8-ścieżkowe studio nagraniowe. Apliakcja pozwoli zagrać na wirtualnych klawiszach, gitarze, perkusji czy basie nawet jeśli nie umiesz grać prawdziwym instrumencie.

Na iPadzie 2 można uruchomić niemal wszystkie spośród ponad 350 000 aplikacji dostępnych w App Store, w tym ponad 65 000 programów dedykowanych iPadowi. Aplikacje podzielono na 20 kategorii, w tym gry, biznes, wiadomości, sport, zdrowie czy podróże. iTunes Store umożliwia dostęp do najbardziej popularnego internetowego sklepu z muzyką, serialami TV i filmami. W iTunes Store dostępnych jest ponad 14 milionów piosenek, ponad 50 000 odcinków seriali telewizyjnych i ponad 10 000 filmów, w tym ponad 3500 w jakości HD. Aplikacja iBooks® umożliwia dostęp do iBookstore℠, najlepszego sposobu na przeglądanie, kupowanie i czytanie książek na urządzeniach mobilnych.****

Ceny i dostępność:
iPad 2 trafi do sprzedaży 11 marca w sugerowanej cenie detalicznej 499 USD za model o pojemności 16GB, 599$ (US) za model o pojemności 32GB i 699 USD za model o pojemności 64GB. Model z Wi-Fi i 3G będzie dostępny w sugerowanej cenie detalicznej 629 USD za model o pojemności 16GB, 729 USD za model o pojemności 32GB oraz 829 USD za model o pojemności 64GB. iPad 2 z Wi-Fi i 3G, kompatybilny z sięcią Verizon będzie dostępny tylko w USA w sugerowanej cenie detalicznej 629 USD za model o pojemności 16GB, 729 USD za model o pojemności 32GB oraz 829 USD za model o pojemności 64GB. W USA iPad 2 będzie dostępny poprzez internetowy sklep Apple Store (www.apple.com), sieć sklepów detalicznych Apple Store i wybranych autoryzowanych resellerów Apple. iMovie i Garageband dla iPada będą dostępne od 11 marca w cenie 4.99 USD każda poprzez App Store na iPadzie lub www.itunes.com/appstore.

Od 25 marca iPad 2 będzie dostępny w Australii, Austrii, Belgii, Kanadzie, Czechach, Danii, Finlandii, Francji, Grecji, Niemczech, Islandii, Irlandii, Włoszech, Japonii, Luksemburgu, Meksyku, Holandii, Nowej Zelandii, Norwegii, Polsce, Portugalii, Hiszpanii, Szwecji, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii i na Węgrzech. W następnych miesiącach iPad zadebiutuje także na innych rynkach. Dalsza dostępność iPada 2 oraz jego ceny zostaną przedstawione w późniejszym terminie.

Info: Apple Inc.


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry